| Pau a întrebat:

As dori si eu cateva pareri de la baieti happy sunt bine venite si cele de la fete
Deci,eu sunt o fata linistita,la locul meu,dar simt nevoia sa ies intr-un anume mod din anonimat (nu vreau sa recurg la tigari,bauturi sau sex) si m-am gandit sa imi fac un pierce in buric.
Acest lucru va creea o impresie gresita despre mine,despre modul in care oamenii ma percep? Adica cine ma cunoaste stie cum sunt cu adevarat,sigur nu se vor lasa influentati de un mic pierce, dar cei de pe strada poate ma vor cataloga intr-un anume fel...
Ce parere aveti?(am aproape 16 ani)
Astept pareri :*

9 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

1. nici 16 ani impliniti n`ai

2. o sa-ti aduca o tenta de... si e de preferat sa nu!

3.acel pierce in buric daca vrei sa ti`l faci, fa-ti`l pe la 18-19 ani cand esti singura si cand o sa ai gandirea altfel.

4. Este pentru pustoaice care vor sa arate ca`s smechere, dar nu sunt!

5. MAI BINE NU!

| dragos9234 a răspuns:

Sincer eu te consider prea mica pentru asa ceva.
Oricum nu prea inteleg de ce cineva si-ar putea dori un pierce in buric.

| Mangustă a răspuns:

Cred ca la varsta asta ai nevoie si de aprobarea parintilor. Dar oricum, in buric cred ca ar fi cel mai aiurea loc pentru un pierce. Prin anii '80, '90, am auzit ca era la moda pe la fetele mai tinere sa poarte tricouri largi si cu buricum gol, dar acum a devenit cam de prost gust sa te imbraci asa pe strada. Astfel pierce-ul acela il vor vedea si altii doar cu ocazii speciale sau la mare. Daca vrei sa "iesi din anonimat" incearca sa intrii in grupuri mai mari, incearca sa intri pe la petrecerile organizate de cei de prin scoala, poti sa-ti faci un cercel in ureche (asta e destul de comun, var'mea la 14-15 ani are deja)
Bafta

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Nu conteaza ce cred alti despre tine...conteaza ce crezi tu despre tinehappy

| schmoll a răspuns:

Eu zic sa ramai asa cum esti, totusi nu este nimic rau in a iti face pierce, un pierce nu iti va schimba caracterul, si pana la urma sa nu iti pese de parerea necunoscutilor un mare ganditor zicea"Prietenii mei nu au nevoie de explicatii, iar dusmanii nu le vor crede":*

| dariusbocos a răspuns:

Pirsul e un lucru pentru smecherie asta o sa te schimbe total stai linistita si nu-ti face e un lucru total prostesc

| Vladimir315 a răspuns:

De acord cu darius...dar e alegerea tawinking

| Ygorr38 a răspuns:

Daca vrei sa iesi din anonimat poti incepe cu schimbarea garderobei tale.
Niciodata sa nu incepi cu pierce in buric, sau cu un tatuaj ca lumea nu te stie pe tine asa cum esti.

| bonitaLovely a răspuns:

Uite...eu sunt un pic mai mica decat tine, dar la un moment dat am avut aceeasi problema ca a ta, daca o putem numi problema... Apoi, am inceput sa devin, din fata cuminte, pe care o laudau toti, exemplul pe care il dadeau profesorii celorlalti sau parintii prietenilor mei, o fata mai vulgara. Asta pentru ca niste prietene m-au prezentat unor baieti de cartier care fumau, vorbeau prostii si aveau un anturaj nu tocmai bun varstei mele. Dupa aceea, am inceput sa ma inteleg cu ei foarte bine. Din pacate, asta mi-a adus ceva probleme care m-au afectat emotional si aproape am intrat intr-o depresie. Din fericire, am inteles ca acel cerc de prieteni nu este bun pentru mine si am renuntat treptat la contactele cu cei din el. Acum imi este foarte bine, am redevenit cea de dinainte, am si mai multi prieteni care ma accepta si ma sustin. Din pacate, una dintre prietenele mele, care, la un moment dat era si ea un exemplu, nu a renuntat. Este mereu cu acel grup de persoane, ba chiar a inceput sa bea, sa fumeze, e complet schimbata. Ai grija!:* Nu incerca sa fii cum crezi ca te vor altii, fii cea ce vrei tu sa fii! Sper ca te-am ajutat:*