| Anaasstasssssiaa a întrebat:

As vrea sa îmi fac niște șuvițe blonde, am parul șaten. Trebuie sa decolorez parul? Cum o sa fie parul după?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu neaparat. Daca e saten inchis poti sa iti iei o vopsea de la Palette sau Garnier pe care sa scrie ca deschide 4 sau 5 tonuri (NU 3, 2 sau 1) si o sa iasa blond. Probabil o sa bata putin spre portocaliu dar rezolvi cu un sampon nuantator (de la kallos am eu).
Lasa desteptii de mai sus sa isi dea aiurea cu parerea. Eu am fost blonda 8 ani si niciodata nu am folosit pudra decoloranta, numai Garnier si Palette am folosit.

| RAY a răspuns:

Http://ioanadumitrache.ro/2013/04/30/cum-sa-iti-faci-ombre-hair-acasa/
OMBRE HAIR

uite ceva inteligent

De ce îmi place această tehnică?
– pentru că întinereşte şi dă o notă naturală look-ului
– pentru că este uşor de întreţinut şi nu este costisitoare
– pentru că te ajută să scapi de blond şi să revii la culoarea ta naturală fără o schimbare prea bruscă
– pentru că este un stil unic pentru fiecare persoană în parte
– pentru că arată senzaţional în coafuri
– pentru că este o opţiune simplă dacă vrei o schimbare fără a deveni sclava vopsirii rădăcinilor

http://www.youtube.com/watch?v=qQrvG_iz1Sk
http://www.youtube.com/watch?v=V_p-TiZzhhU

| Andreeush a răspuns:

Normal că trebuie să îți decolorezi părul dacă vrei să îți faci șuvițe blonde, altfel nu îți va ieși nimic pe părul tău.

| lilith16 a răspuns:

Trebuie sa il decolorezi o sa iasa un "blond pui" si dupa o sa poti aplica alta vopsea, dar o sa ti-l cam distrugi

| Anaasstasssssiaa explică (pentru lilith16):

Am înțeles. Mulțumesc