| MadQueen a întrebat:

Buna :) As vrea sa imi vopsesc parul un roscat aramiu sau ceva asemanator... ca morcovul :)) si am cateva intrebari. Acum am parul meu natural care este saten. Eternul maro banal pe care majoritatea oamenilor il au. Nu e nici foarte inchis dar nici deschis. e medium. Si as vrea tare mult sa il vopsesc cam asa :
http://www.metal-ways.com/....../11-4.html
Vreau sa stiu daca parul meu este prea inchis pentru ca culoarea sa iasa asa deschis si daca pentru a obtine culoarea acea ar trebui sa mi-l decolorez.
Daca sa poate as dori si niste recomandari la vopsele bune, daca stiti si nuante asemanatoare sa imi spuneti as aprecia foarte mult.
Multumesc celor care raspund!
Acord fundita :)

Răspuns Câştigător
| Maria_Alina_1983 a răspuns:

Tb sa ajungi la o baza 8, sa-l mai deschizi cel putin 3 tonuri! Cel mai sigur ar fi sa mergi la un coafor, unde se folosesc oxidanti adecvati pentru a deschide parul, dar daca e prea costisitor mergi la un magazin specializat, cauta o vopsea profesionista, cum ar fi bes, vezi ce brand are nuanta asta, pentru ca toate sunt la fel, ia un oxidant de 9%, si pune-l pe par! Daca ai parul natural, e posibil sa nu iti iasa direct nuantan dorita, daca esti vopsita, depinde ce nuanta ai pe par! sa ai o masca de par pe care sa o aplici mereu dupa vopsire, si daca ai parul deteriorat, sa folosesti un oxidant de 6, dar o sa-ti iasa culoarea la intensitatea dorita la a doua vopsire! Insa ceva ce nu stiu daca stii, e o culoare ffff pretentioasa, tb sa te vopsesti destul de des, altfel isi pierde din "farmec".