| Ursuletuuuuuu a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc insa nu stiu ce culoare mi s-ar potrivi. Am tenul deschis big grin, acum am un saten ..multumesc

Răspuns Câştigător
| RyAngel a răspuns:

Ce culoare au ochii tai? Daca ai tenul de schis si ochii albastri, daca vrei, normal, poti sa fi blonda, o sa iti dea un aer angelic, dar daca nu vrei blonda, vopsesteti parul negru, dar un negru din acela cu reflexii albastre care o sa te faca sa pari misterioasa dar pentru ca ai ochii albastrii n-o sa dai senzatia aia de emo si o sa iasa bine. Daca ai ochii verzi, ca mine, fa-te roscata. Eu am tenul deschis la culoare si ochii verzi(ma rog, un verde mai scpre caprui, dar avand parul rosu, daca ai ochii verzi o sa ii scoata in evidenta. Mie asa mi s-a intamplat. Dar ma gandisem sa ma fac bruneta adica negrul ala negru de tot, nu cu reflezii, negru mat, intelegi? Dar asta daca ochii tai sunt un verde deschis ca ai mei fiind un pic mai inchisi m-am gandit ca o sa fie exact ce nu vreau, prea inchis, ca emo. Iar daca ai ochii caprui, nu te face bruneta din acelasi motiv pentru care nu m-am vopsit nici eu asa. Iti sta bine cu orice, in rest. Si la ochii negrii la fel, desi depinde si de forma fetei ca daca ai ochii mari negrii si o fata in forma de inima nu ai da senzatia de emo.
Deci bafta! Din experienta, ca si eu am fost satena, dar roscata esti mai sexi, de doua ori mai multi baieti s-au dat la mine! laughing Bafta!

7 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Poti incerca o culoare rosie cat mai aprinsa ca sa fie in ton cu tenul tau. Si e si la moda + ca arata bine indiferent de culoarea ochilor.
http://www.styleandthecity.ro/parul-roscat-pasiunea-anului-2012

| tteo92 a răspuns:

Bruneta.
dar depinde cat de alba esti laughing ca sa nu pari apoi fantoma laughing
sau ai putea folosii niste farduri ca sa te faci mai creola, prinde bine la brunete.,creoala, bruneta + ochi albastrii+fata rotunda, 1, 70 cm si 55kg, femeia ideala.

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! eu cred ca ti s-ar potrivi un roscat cu reflexii negre adica sa fie o nuanta a rosului inchisa deoarece daca iti iei spre portocaliu va sta urat deoarece ai tenul deschis si ti-ar mai lipsi doar pistruilaughing. Aceasta nuanta cred ca este cea mai potrivita pentru tine deoarece nu este o schimbare asa de radicala si iti va sta super! Succes si sper sa-ti iasa super bina!big grin

| jouly a răspuns:

Te poti face roscata...big grin

| thechristine a răspuns:

Gasesti aici ce culori de păr se potrivesc în funcție de tonul pielii: https://www.libertatea.ro/......ct-1768034

| AndreeD a răspuns:

Ai putea sa iti deschizi mai mult culoarea folosind un blond daca spui ca ai tenul deschis, sau poate nu ar strica nici un brunet? Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| dostoievski a răspuns:

Lasa-te asa..Iti sta bine crede-ma.