| tatiana123 a întrebat:

as vrea sa-mi fac breton. am fata rotunda, ochi caprui, fruntea mica cum credeti ca miar sta/

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Pai daca ai fata rotunda si fruntea mica esti exact ca minebig grin eu tot asa sunt am avut o perioada breton intr. o parte acum mi l-am taiat drept si e destul de comod dar din punct de vedere profesional iti spun ca pentru persoanele cu fruntea mica si fata rotunda bretonul drept nu e cel mai indicat pentru ca o sa para ca ai fata si mai rotunda ceea ce pot sa te sfatuiesc sa iti faci un breton filat intr-o parte iar daca tii neaparat sa iti faci breton drept incearca dar o sa iti dea mult de lucru mai ales daca ai parul ondulat sau cretbig grin iti sp din experientalaughing succes

8 răspunsuri:
| alexandra_8659 a răspuns:

Iata ce spune un specialist: " Ai putea sa-ti faci breton, daca asta iti doresti si daca simti ca vrei sa pui accentul pe particularitatile fetei tale. Un plus de personalitate si stil ti-ar putea aduce un breton foarte scurt, filat si asimetric. Dar asta numai daca esti genul de persoana putin nonconformista, care nu cauta in imaginea din oglinda neaparat armonia, ci pe ea insasi. Pentru a te simti mai in siguranta, consulta-te cu un stylist, face to face [n.r. fata in fata], pentru ca acesta sa vada exact daca ti s-ar potrivi sau nu acest look indraznet. Succes! "

| anonim_2270 a răspuns:

Dwa...:X:X am o colega care seamana cu tine dupa cum te-ai descris.si si-a facut breton de curand ii sta fff bine:Xlove struck dky si tie o s iti stea frumoss maxim.:Xhappy:*

| nyna a răspuns:

Daca ti`l faci pe o parte o sa-ti stea bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fata rotunda nu prea merge sa iti faci breton cred ca ti-ar sta mult mai bine cu carare pe mijloc si parul desprins. sau daca vrei sa iti faci u singura o incercare de coafura intra aici:http://www.taaz.com/makeover.html...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O descriere, chiar amanuntita, a chipului unei persoane nu este suficienta pentru a-si forma cineva o parere, oricum subiectiva, in legatura cu tunsoarea potrivita; ar trebui macar o fotografie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ar sta bine daca e intr-o parte.happy

| ramo25 a răspuns:

Parerea mea este ca ti-ar sta bine cu breton in scari, intr-o partetongue
Si eu am fata rotunda si mi-am facut astfel bretonul. si toata lumea mi-a zis ca imi sta ft binehappy sper ca te-am ajutatbatting eyelashes