| Antonia981 a întrebat:

happy As vrea sa-mi pun pierce in nas.Stiti daca doare?big grin Si cat ar costa? Cat trebuie sa-l tin, sa nu se infecteze etc..detalii de genu. happy

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

În nas nu mi-am făcut. Am avut în buză, dar tot cam aia e. Nu-ţi recomand să-l faci acasă, nu cred că ai experienţă şi e cam ciudat. Mergi la un salon, de preferat la cineva cunoscut, care are experienţă în domeniu. Preţurile diferă de la un salon la altul. Doar gaura costă între 25 şi 50 lei, dar sunt unele care includ şi cercelul în preţ. În alea mai "de fiţe", preţurile pot fi peste 100 ron.
Indicat e să porţi cercel medicinal cel puţin o lună, fără să-l dai jos, iar în timpul ăsta dezinfectezi zilnic zona cu apă oxigenată. Abia apoi, după ce se vindecă, poţi purta cercel din argint (obligatoriu) sau aur/aur alb.

| AikkoxD a răspuns (pentru AikkoxD):

PS: pentru a scăpa de dureri, foloseşte un spray cu Lidocaină. Amorţeşte zona şi nu vei simţi nimic.

| Ana903 a răspuns (pentru AikkoxD):

Ba, cum naiba sa iti cureti piercing-urile cu apa oxigenata? Ai innebunit? Niciodata sa nu folosesti alcool sau apa oxigenata pentru a tampona zona. Aceste produse pot duce la aparitia cicatricelor si nimeni nu isi doreste asa ceva. In schimb, foloseste solutie salina (apa cu sare)!

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Da, doare insa nu ingrozitor deoarece daca ar durea foarte tare nu si-ar mai face nimeni. Costa in jur de 100 de lei, depinde la ce cabinet si la ce persoana mergi. Nu se infecteaza daca este de aur sau de argint, in caz contrar, ar fi o idee buna sa-l scoti la 2 luni si sa-l pastrezi intr-un sertaras cam o saptamana.