| BibiBya a întrebat:

Heii big hug . Sunt din Bucuresti .si m`ar interesa un pierce in limba.Si as vrea sa stiu cam cat costa,daca doare si ce trebuie sa fac pana se vindeca.Dau funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| adolecentanebuna a răspuns:

Buna! Am avut si eu pierce in limba anul trecut dar nu l-am tinut mai mult de trei luni pentru ca m-am plictisit de el. In legatura cu intrebarile tale; pretul unuia este in jur de 10-15, chiar 20 lei. Cand o sa ti-l puna nu o sa simti nimic din cauza anestezicului dar dupa ce efectul acestuia va disparea te va durea putin (pe mine nu ma durea foarte tare), se va umfla, si nu vei putea articula bine cuvintele. Vindecarea dureaza in jur de doua saptamani, iar in acest timp trebuie sa ai grija ce mananci pentru a nu face infectii (iti recomand supele, in schimb nu manca produse lactate, si incearca sa nu fumezi, in caz ca esti fumatoare), si ai grija sa fie strans bine ca sa nu se desfaca, pentru ca risti sa inghiti biluta.
Sa te bucuri de el sanatoasa!

... funda? big grin

9 răspunsuri:
| Mariaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Doare putin de tot, dar problema e ca ti se umfla limba si 3 zile abia poti vorbi si ar trebui sa mananci numai supe si din astea. Si ar trebui sa ai grija cu el, mai ales in somn pentru ca poti inghiti biluta!

| BibiBya explică (pentru adolecentanebuna):

Mersi mult! >big grin

| adolecentanebuna a răspuns (pentru Mariaaaaaaaaaaaa):

Buna! Am avut si eu pierce in limba anul trecut dar nu l-am tinut mai mult de trei luni pentru ca m-am plictisit de el. In legatura cu intrebarile tale; pretul unuia este in jur de 10-15, chiar 20 lei. Cand o sa ti-l puna nu o sa simti nimic din cauza anestezicului dar dupa ce efectul acestuia va disparea te va durea putin (pe mine nu ma durea foarte tare), se va umfla, si nu vei putea articula bine cuvintele. Vindecarea dureaza in jur de doua saptamani, iar in acest timp trebuie sa ai grija ce mananci pentru a nu face infectii (iti recomand supele, in schimb nu manca produse lactate, si incearca sa nu fumezi, in caz ca esti fumatoare), si ai grija sa fie strans bine ca sa nu se desfaca, pentru ca risti sa inghiti biluta.
Sa te bucuri de el sanatoasa!

... funda? big grin

| Mariaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ti-l poate face cineva experimentat, dar trebuie sa aiba instrumentele bine sterilizate!
Iti doresc succes! Funda?!

| EmotionPositive a răspuns:

HEYY Bya, un piercing costa in jur de 50 lei si 100 ley.cel mai iesftin e 50 de lei (argintiu, negru. diferite culori ) ti'l poti baga in malluri insotita de mama sau tata ( fara acordu lor nu'ty baga daca esti minora ).Si doare destul de tare in limba si in spranceana, eu mi-am bagat acum 2 sapt.si sincer iti spun cu greu reusesc sa manamc ceva, in schim o sa-ti dea o reteta cu niste medicamente pe care trebuie sa le iei de la farmacie, pentru a'ty vindeca rana de la limba.succes >^o^

| BibiBya explică (pentru EmotionPositive):

Fara acordul lor nu pot?

| EmotionPositive a răspuns:

Nu, din pacate daca esti minor si parinti nu'ti da acordu.nu poti sati bagi x_x"

| BibiBya explică (pentru EmotionPositive):

Dar stiu multe persoane ca si-au facut fara acord la salon straight face si erau minori D:

| EmotionPositive a răspuns:

Probabil a dat banii mai multi ca un fel de mita.sau daca nu a lasat de la ei.dar nu are cum fara acordu lui un adolescent sau lui un adult.nu-tzy bagah sad

| adolecentanebuna a răspuns (pentru EmotionPositive):

Mie mi l-a facut un tip care se pricepea si avea instrumente sterilizate. Bine ca nu te poti lasa pe mana oricui, poate sa iti sparga vasele de sange daca nu stie pe unde sa il bage.