| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu daca te poate prinde soarele uniform si...normal, chiar daca ai aplicat autobronzant pe piele big grin actioneaza ca un fel de scut impotriva razelor, sau nu prea conteaza? happy multumesc!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Din cate stiu, da, soarele te prinde, chiar daca esti dat cu autobronzant. Tocmai din acest motiv fetele ti-au si recomandat folosirea unei creme de proctectie in timp ce faci plaja.
Succes! Numai bine!

3 răspunsuri:
| bellekamms a răspuns:

Este foarte important sa folosesti o crema cu factor de protectie solara.In functie de tipul de piele pe care il ai.Te vei bronza uniform si ce este cel mai important, nu te vei arde.Va trebui sa reaplici crema de plaja la un anumit interval de timp.Nu uita sa dai si cu crema dupa plaja.Iti va mentine pielea hidratata si nu te vei coji.

| gki1980 a răspuns:

Pfffffff, autobronzantul nu are NICIUN factor de protectie si te vei arde la soare. ia-ti o crema/ulei de bronzat cu factor spf30, daca ai pile deschisa la culoare si cu factor spf 20 daca ai pielea mai inchisa la culoare!

| mOBSCENE a răspuns:

Aaahhh, da, oricum ma dadeam cu crema de protectie, dar ma refeream daca ma poate prinde soarele daca am autobronzant in pielebig grin