| hirambianca77 a întrebat:

As vrea sa stiu parerile voastre cu privire la problema mea cu parul. De curand m-am hotarat sa imi ondulez parul cu ondulatorul. Mentionez ca il ondulez o data pe saptamana pentru ca parul meu se deterioreaza foarte repede si firele sunt subtiri. As vrea sa stiu cateva produse termoprotectoare bune (preferabil,care se aplica pe parul ud) si cateva produse care ajuta la regenerarea parului. Puteti sa-mi spuneti orice produs,nu conteaza pretul, numai sa fie bun si sa protejeze parul de caldura.Mentionez ca produsele Kallos sunt preferatele mele si daca stiti vreunul bun de aici ar fi super.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Exista la Avon sau al oriflame pray pentru protectie terminca. Eu folosesc spray de la Avon 7 in 1 - Advanced techniques (100 ml) + Spray pentru protectie terminca(100 ml)

Spray-ul 7 in1 costa 10 lei daca prinzi la reducere sau vreo 15-16 lei in mod normal. celalat spray de protectie termica il gasesti de regula la 10-11 lei.

De la Oriflame am folosit tot spray pentru protectie termica - Hair X - Termic Protection. costa vreo 15-20 lei, dar are 150 ml.

Folosesc de destul de mult timp, si chiar se vad efectele. Ca nah, prefer sa nu imi tai varfurile din 5 in 5 secunde, ci prefer sa im icreasca parul si totusi sa arate bine. Spray-ul acela de la Avon cu 7 in 1 are multe chestii pentru repararea parului : regenerare, repararea firelor despicate, intarirea firului de par, si ceva protectie termica, dar nu asa concentrat ca si sprayul special pentru protectie termica si mai alte chestii interesante.

Eu folosesc ambele sprayuri si chiar se vad rezultatele. Adica, firul de par e mai tare putin, nu pare asa fragil, si varfurile chiar nu mai arata a fi despicate. Iti recomand sa incerci si tu, mai ales ca nu te costa foarte mult.

| DiannaDia a răspuns:

Mergi la farmacia naturistă și vezi ce îți recomandă vânzătoarele... happy

| hirambianca77 explică (pentru DiannaDia):

Nu,zau? Am cerut cateva pareri de ale voastre, nu niste instructiuni banale si inutile ca mersul la farmacie.

| BlaaBlaa a răspuns:

Eu folosesc serul hidratant termoprotector de la Gerovital :D

http://www.farmec.ro/produse/par/ser-hidratant-termoprotector-64.html