| xxxnonamexxx a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cine s-a confruntat cu problema calcaielor foarte uscate si sa-mi dea niste sfaturi. dupa ce fac dus imi dau pe calcaie cu piatra ponce si cat sunt ude se vad bine, dupa ce se usuca se albesc si sunt foarte tari. ce sa fac sa scap de asta? multumesc

Răspuns Câştigător
| dedfgv a răspuns:

Este o crema la avon pentru calcate am incercat-o si e super buna acum vb serios http://www.produse-avon.ro/......la-928.jpg
in fiecare seara ma spalam pe picioare ma stergeam bine bine si dupa ma dadeam cu crema asta si imi puneam niste sosete de bumbac...si am facut asa vreo 5-6 zile si mi s-a dus toata pielea moarta si intarita si acum am calcaile foarte ok

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Crema pentru calcaie de la Oriflame e super daca esti interesata sunt eprezentant

| Minnie a răspuns:

Dupa ce te cureti cu piatra bine de tot, te stergi si te dai cu orice crema vrei tu: galbenele sau o crema cosmetica de la ce firma vrei tu, te dai cu crema din abundenta si iti pui niste sosete si stai cel putin 30min cu sosetele. Daca faci asa dupa fiecare dus/baie in curand vei scapa de aceasta neplacere.

| anka89 a răspuns:

Incearca cremele "FOOT UP" de la ORIFLAME, poate sa ti se para tampenie dar eu am patit la fel si acum nici nu se mai observa dupa vreo luna de folosinta. Poti sa iti pui si seara si dupa acce sa iti iai ciorapii pana dimineata.Si ziua sa iti spui acolo unde e nevoie.ATAThee hee

| Andrei_4408 a răspuns:

In primul rand nu da cu piatra de calcaie, da doar cu o crema sau ceva pentru a se catifela

| xxxnonamexxx explică:

Multumesc pentru sugestii