| katrynna a întrebat:

As vrea sa va intreb daca ati folosit vopsea de la kallos de exp vopseaua glow de la kallos, ce parere aveti despre ea? Astp raspuns. Multumesc anticipat!happy:*

Răspuns Câştigător
| мαяijüαηα a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, cu cat culoarea este mai deschisa cu atat oxidantul trebuie sa fie mai puternic. Deci pentru blond si alte nuante deschise 12%, pentru restul 9%. Oxidantul se amesteca cu vopseaua intr-un vas (nemetalic parca) si pe urma se pune amestecul pe par. Numai cand se intalnesc componentele astea doua are loc reactia chimica ce face ca parul sa ia o anumita culoare. Reactia asta e si foarte periculoasa pentru ca are loc, practic, pe pielea capului si multe toxine intra in fluxul sangvin. Eu te-as sfatui sa incerce ceva mai natural, daca-i musai sa te vopsesti.

Oricum, mult succes!

2 răspunsuri:
| LikeABossBaby a răspuns:

Buna.Eu am folosit-o si sunt foarte multumita isi merita bani chiar daca are un pret foarte mic.Culoarea folosita de mine a fost saten ciocolatiu si chiar ma prinde bine si are niste reflexi usor roscate, culoare esti pur si simplu superba si parul nu se decoloreaza.Am deja o luna si ceva de cand m-am vopsit si culoarea nu si-a pierdut stralucirea mie nu mia ars sau degradat parul chiar mia intarit firul de par am observat. Daca e sa ma revopsesc o sa folosesc tot aceasta vopsea[poate in alta nuanta]. Sper ca te-am ajutat.

| katrynna explică (pentru LikeABossBaby):

Wow. Uimitorhee hee. Eu mi-am luat un roscat aramiu intensiv chiar sunt curioasa ce-mi va iesii.Dar vroiam sa cer opinii daca e buna. Sa nu ma trezesc ca-mi cade parul sau k mi se arde f rau happy