| carla21 a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi...Cum as putea sa scap de cosuri? Am folosit tot felul de creme dar tot continua sa apara. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Lannister a răspuns:

Creme, solutii si terminarea adolescentei. Nu ai cum sa scapi de ele pur si simplu, trec ele de la sine cand te maturizezi fizicwinking

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Madda a răspuns:

Comanda-ti de la Avon
De la ClarSkin.:*
Sunt buneelove struck

| tpuu a răspuns:

Salut am si eu problema aceasta big grin
Acum eu folosesc Lotinuea "Lara"
Si acum astept rezultatele big grin
Dar cred ca este ff buna pentru ca miau recomandato multi big grin
Succes

| Carllla a răspuns:

Sunt multe variante. In primul rand cosurile apar in timpul adolescentei, dar, daca ai o igiena si alimentatie corespunzatoare, ele pot disparea incetul cu incetul. Limiteaza-te la prajeli, cips-uri, sucuri accidulate. De asemenea, te poti duci la un dermatolog, eventual sa-ti dea niste creme, tratamente. Dar cremele si toate celelalte produse cosmetice, ia-le numai daca consulti un medic! Cunosc persoane care au avut alergii, mancarimi, se inroseau la fata, etc. Apoi, poti si tu sa incerci acasa remedii naturale. De ex. lamaia si rosia. Sunt foarte bune, eu asa am scapat de cosuri. Sper sa-ti fie de fie de folos! Kissesss. :*:*

| X a răspuns:

Du-te la un cabinet privet daca vrei sa scapi de ele si sa ti se acorde atentie, la clinici publice nu le prea pasa iar daca incerci tu de fetu tau sunt doar 2 sanse una sa functioneze mai rar si una sa faci mai rau crede-ma ca spun din experienta. DUTE LA UN CABINET PRIVAT! Si intre timp alimentatia fara suc, dulcuri, mancaruri grase de nici un fel si fara apa minerala poate doar sa te speli pe fata, acidu face ca semnele sa nu treaca repede.