| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si nu stiu ce sa mai folosesc sa scap de cosurile de pe fata! Am folosit tot felul de produse cosmetice dar nu prea isi fac efectul! va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi despre ce as putea face ca sa scap de cosuri!

10 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Buna, foloseste argila. Fa timp de o saptamana un tratament cu argila si dupa asta de 2 ori pe saptamana aplici masca pentru a se vindeca. Sa sti ca este foarte buna si dupa a doua,a treia aplicare cosurile incep sa dispara. De fapt ea le usuca si dupa asta vor disparea. Poti amesteca argila cu apa dar si cu altele cum ar fi lapte, iaurt, sucuri, naturale, o poti si bea tot pentru acnee. happy

| Merikk a răspuns (pentru Ralluca25):

Iti multumesc si tie pentru raspunsul dat! dar poti sa imi spui unde pot gasi argila? Adica nu am mai auzit de un astfel de tratament!

| Ralluca25 a răspuns (pentru Merikk):

Poti cauta la orice farmacie. Eu am cumparat argila de la aslavital si pretul este accesibil. Mi-am luat 7 plicuri cu 12 lei. Te duci pur si simplu la o farmacie si ceri argila pentru ten acneic. Pe cutie iti explica cum se poate prepara dar are si inauntru detalii. happy

| Merikk a răspuns (pentru Ralluca25):

Si in cat timp se vad rezultatele?

| Ralluca25 a răspuns (pentru Merikk):

Pai cam dupa a doua sau a treia aplicare. Dar oricum trebuie sa te ti de tratament pentru ca oricum iti vor mai aparea dar folosind-o mai scapi de ele. Eu o folosesc si la mine s-au vazut rezultatele dupa a treia aplicare iar acum o folosesc de 2 ori pe saptamana. Este foarte buna dar cum am zis trebuie sa te ti de tratament si sa ai rabdare si o sa vezi si efectele bune happy Poti cauta desprea pe net si vei vedea ca multe persoane au folosit-o si sunt multumiti de ea. Asa ca poti sa o incerci cu cea mai mare incredere ca rau nu iti va face happy

| Merikk a răspuns (pentru Ralluca25):

Poti sa imi dai id tau?

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!

In primul rand nu mai folosii tot felul de produse cosmetice. Oricat de multe ai incerca nu isi vor face efectul ci din contra le vor agrava. Poti folosi Eucerin Gel de Curatare DermoPURYFYTER, Skinoren crema si Avene Diacneal. Asta este tratamentul pe care il folosesc eu si sunt foarte multumita.

Succes.

| Merikk a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Multumesc pentru raspunsul dat! Poti sa imi detaliezi putin acest tratament adica sa imi spui unde pot gasi aceste produse, ce pret au, de cate ori pe saptamana trebuie folosite si in ce fel! Multumesc!

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns (pentru Merikk):

Ce spui daca imi lasi id-ul de mess? Iti pot explica acolo mai multe happy

| anonim_4396 explică (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

E ok! id halgeanandrei