| byancacool a întrebat:

Buna as vrea va rog sa ma ajutati daca puteti.
Am cateva puncte negre si se vad foarte urat si nu stiu cum as putea sa le fac sa dispara.
As vrea sa imi spuneti tratamente facute in casa.
Dau funda!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Aly_3645 a răspuns:

Buna... poti folosipirt, zeama de lamaie, infuzie de ceai de musetel...in fiecare seara sa te speli pe fata cu un sapun fin, si sa te stergi cu un prosop moale pe care trebuie sa il schimbi odata la 2 zile daca nu la 5 sau la 7 zile.Seara sa te dai cu o crema hidratanta si incerci sa dormi pe spate ca sa nu se steraga. Dimineata te speli pe fata cu sapunul fin te stergi cu prosop curat iar in caz ca pleci te dai cu crema ca sa te protejezi.Cand te intorci te speli pe fata ca sa distrugi toti microbii. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Eu folosesc o data pe saptamana o masca alcatuita din tarate de greu, miere si zeama de lamaie. Sunt foarte incantata de rezultate si nici nu este un tratament foarte costisitor. Ai grija de tine.

| chocolatte a răspuns:

Faci o infuzie de ceai de musetel (intr-o oala cu putina apa pui cateva plicuri de ceai de musetel o lasi sa fiarba apoi o acoperi cu ceva si mai lasi cam 2 min apoi iei un prospel ti-l pui in cap si stai deasupra oalei lasandu-te invadata de aburi) dupa ce ti se deschid porii te spel bine bine pe maini si iti strorci acele puncte negre, apoi iti faci o masca hidratanta si cand te speli te speli cu apa rece pentru a inchide pori! Eu asa am scapat de ele!

| sergiuflore a răspuns:

Incearca sa pui parfum pe ele. Eu aveam foarte multe... iar acum aproape ca au trecut de tot, mai am ici si colo cate unu. Si m-am dat doar saptamana asta prima data.