| PaTy_7918 a întrebat:

Buna kiss Asi dori sa imi spuneti cat iti creste parul pe luna.parul meu este in spate scurt si in fata pina la umeri si e cam slab...va rog spuneti-mi tot ce pot face sa imi creasca repede parul pina in 10.09.2011 :X va rog cea mai buna fundita

Răspuns Câştigător
| Marii_5061 a răspuns:

Simpluu`! Addica ` Mi.a zis o cosmeticiana `cu prod. de par ca cel mai repede creste cand il tii prins! In cazul tauu`! Incearca sa.l intizi mai des cu placa si sa.l dai cu gel`! Va creste si eu am avut aceeasi problema. ca si tine `. si in 2 luni in care din 2 - 2 zile il faceam cu placa si.l dade.am cu gel` a fost ` lung mai jos da` umeri! Apropo`! Cand iti mai creste poti sa.l si prinzi in cuada `:]
Sper ca ti.am fost de ajutor `happy. [funda?puppy dog eyes?]

5 răspunsuri:
| nom a răspuns:

Parul creste in jur de 1 cm pe luna.decoctul de brusture e cel mai bun pentru a accelera cresterea acestuia(proprie experientza):*

| Sasha89 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului. Seara aplica'l la radacina si lasa'l peste noapte, dupa care dimineata te speli! Tratamentul trebuie repetat de 2 ori pe saptamana macar 3 luni. Sfatul asta mi la dat un hairstylist. Succes;*

| Ilinca a răspuns:

Intradevar, teoretic parul creste in jur de 1 cm pe luna. In practica insa, depinde si de tipul firului de par, cat este de deteriorat. Pentru intarirea firului de par poti folosi ulei de ricin.

| Mykidutza a răspuns:

Ulei de ricin e foarte bun.da rezultate rapide.il gasesti in farmacie.e 3 lei

| PaTy_7918 explică:

Ce fel de gel marii?