| barbiedoll a întrebat:

Buna!happy
Aspir la o cariera in modeling, dar as dori sa cer sfatul celor care au o oarecare experienta in domeniu in legatura cu pasii pe care ar trebui sa ii urmez.
Voi implini 18 ani in luna mai, am 1.79m, 51kg, par lung, saten deschis si ochii caprui.Am facut cursuri de modeling la o agentie din Bucuresti si am participat la cateva castinguri, dar imi doresc sa ma dezvolt in acest domeniu, chiar si pe plan international.
V-as ruga sa-mi spuneti (cei care cu adevarat ma pot ajuta) unde ar trebui sa merg pentru a-mi fi evaluat potentialul ca model, de unde sa incep.
Considerati ca este prea tarziu pentru o cariera in domeniu? Criteriile fizice vi se par apropiate de ceea ce se cere?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| anonimmmmm a răspuns:

Nu este prea tirziu niciodata, sunt fete care incep si la 20-25 de ani, dar nu stiu de ce aveau aia de la agentia aia de modeling nevoie de bani de la tine, cind aveau in fata o bomboana de fata, cu masurile perfectebig grin

| sasha a răspuns:

Esti buna! dc nu ai continuat cu agentia aia din bucuresti?happy

| bogdand a răspuns:

La scoala de modeling nu s-au ocupat de tine?
m-as mira.
Ai gresit tu ceva acolo happy

| barbiedoll explică:

Dupa ce am terminat scoala de modeling... s-a dovedit ca agentia de fapt dorea sa "scoata" cat mai multi bani de la fetele inscrise, si nu sa promoveze noi talente... si asa m-am ales doar cu o diploma, o sedinta foto prost facuta, si o suma de bani lipsa.