| Akahskbw191ut2 a întrebat:

Bună! Astăzi mi-am făcut baie la cap, țin sa menționez ca am folosit sampon elseve pentru par deshidratat de culoare mov. Când mi-am făcut baie mi-am dat din greseala cu spuma de la sampon pe fata, mai exact pe obraji dar am clătit imediat cu apa. După ce mi-am făcut baie m-am uitat în oglinda și am văzut ca am pe obraji pete / linii de culoare mov. Eu nu folosesc acest sampon de mult timp, îl folosesc de vreo săptămână dar chiar da rezultate care durează doar 72 h. Nu știu dacă este o iritație, nu prea cred. Sunt de părere ca șamponul a avut coloranți și de aceea mi-a colorat fata. M-am spălat pe fata cu apa și săpun, cu dero, cu pasta de dinți și cu spirt pentru ca asa am văzut pe internet dar degeaba. Mama mea când se murdarea de vopsea de par pe fata se curata cu apa și săpun dar la mine nu merge. Va rog frumos sa îmi spuneți ce pot sa fac sa scap și din ce cauza credeți ca este, mai ales ca mâine trebuie sa plec undeva și nu vreau sa ma duc cu obrajii mov. Mulțumesc persoanelor care o sa îmi răspundă!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai de mine ce prostii faci, cred ca esti fată, tenul este sensibil cum sa te speli cu dero? Doamne fereste ce minte ai in cap, am spus cred ca esti fata deoarece tenul fetelor este sensibil la machiaje la farduri la fondurile de ten, si ele machiajele agreseaza tenul, deci voi sunteti mai expuse iritatiilor tenului decat noi barbatii care nu punem pe ten nimic decat un gel de ras si atit, dar sa pui dero pe ten este cea mai mare prosatie, sa vezi acum ce iritatii si cosuri o sa i ti apara, dero si pe mînă arde pielea dar pe ten, ca sa cureti acele pete dai foarte putin cu acetona pe o bucatica de vata sau cu scrum de țigara acelea curata tenul de petele de vopsea, femeile cand se vopseau si din greseala le curgea vopsea pe timple dupa ce se usca vopseaua freca putin timpla cu scrum de tigară si curata imediat, dar nu cu dero, vezi daca ies petele cu bere, pui in pahar bere si inmoi vată in paharul cu bere si dai pe față unde ai petele alea, vezi acetonă nu pui multa ca te arde pielea, pui putina pe un colt de vata si freci bine zona unde ai vopseaua, ce varsta ai?

| Akahskbw191ut2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 14 ani dar vreau sa menționez ca am pus intr-un pahar apa calda și după am pus detergentul. Am înmuiat vata în pahar si m-am dat doar pe o parte de obraz sa vad dacă are efect dar după am clătit repede cu apa. Nu as vrea sa imi apara coșuri, eram disperata pentru ca eram mov pe fata și nu știam ce sa fac

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poti rezolva ușor. Amesteci putin oțet alimentar cu putina apă și iei un șervetel, ori o bucatica de vată, inmoi in amestec si ștergi petele.
Ori, adaugi niste bicarbonat in putina apă si indepărtezi petele colorate de pe ten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dau cu presupusul dar google zice apa micelara iar eu as spune sa incerci cu apa oxigenata, daca ai. La ce prosti ai incercat daca te mai freci cu scrum si alte substante invazive risti sa ramai cu cicatrici.