| Ofiintă a întrebat:

Bună,

Mi-am schimbat culoarea părului de aproximativ o săptămână.

Având in vedere că părul meu este mai fragil și a trecut printr-o perioadă în care îmi cădea intr-un mod exagerat, coafeza a optat pentru o vopsea fara amoniac.

Imi place rezultatul, insa am o mica problema. De trei ani folosesc doar sampon dermatocosmetic, anume samponul pentru par gras de la vichy (cel mai des) optez pentru acest sampon.

Inainte sa ma vopsesc nu mi-am pus problema ca va trebui sa-mi schimb si samponul. Astfel, samponul meu obisnuit poate sa-mi dauneze culorii, datorita formulei puternice, specifice produselor dermatocosmetice. Cel putin asa cred, nu sunt sigura, iar coafeza a spus sa optez pentru Elseve pentru par vopsit. Samponul este ok, as putea spune, insa nu are acelasi efect precum Vichy, care imi da un volum aparte, iar acest lucru imi lipeste si nu stiu cum sa procedez. Imi este frica sa o folosesc pentru ca, m-as putea trezi fara culoare, insa din cate stiu sampoane dermatocosmetice pentru par vopsit nu exista.

Practic, nu stiu ce sa fac. Am un par gras, fir subtire si am nevoie de un sampon care sa-l energizeze.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri porti? ce vîrsta si ce inaltime ai? tu esti in poză? mersi

| Ofiintă explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt eu in poza. Dar ce importanta au aceste lucruri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca samponul nu este indicat si pentru par cu matreata n-ar trebui sa-ti faca prea multe probleme, incearca sa vezi.

| Ofiintă explică (pentru anonim_4396):

Care păr cu mătreață?