| Shawty a întrebat:

Ati folosit Zineryt? In cat timp a dat rezultate, ati avut acnee sau doar cosuri? Este chiar asa de bun pe cat se spune? Mi-am cumparat si vreau sa ma stiu unele detalii. Multumesc! Fundita!

11 răspunsuri:
| lulu_5281 a răspuns:

Zineryt se administreaza de doua ori pe zi pe zona afectata (de exemplu dimineata si seara). Daca te machezi, este de preferat sa il administrezi inaintea aplicarii machiajului, dimineata, si dupa indepartarea lui, seara. Dupa uscare solutia devine incolora si nu lasa urme. Zineryt produce efecte vizibile dupa o aplicare de 9-12 saptamani. Daca nu observi vreo ameliorare, consulta din nou medicul.

Efecte secundare Zineryt
Imediat dupa aplicare, se poate produce o usoara senzatie de arsura si inrosirea pielii. Multi dintre cei care il folosesc au observat ca produce si uscarea pielii
Pentru ca efectele sa fie vizibile trebuie ca in fiecare zi sa va spalati de mai multe ori ( 4/5 ), sa va demachiati (cel mai bine ar fi ca pe timp de 1, 2 sa nu va machiati )si de asemenea trebuie tinuta si o dieta( adica fara grasimi, prea multe dulciuri sau mezeluri, pentru ca si acestea au un efect negativ asupra aspectului tenului). Pentru ca rezultatele sa fie vizibile folositi si ZinerYt si Skinoren ( Zineryt dimineata si seara iar skinoren cam pe la pranz dupa ce va spalati de zineryt ). O alta metoda ar fi masca cu aspira si miere, argila sau sa va spalati cu tarate.

| Shawty explică:

Eu il folosesc pentru cosuri. Sper sa fie bun.

| Dariii a răspuns:

Eu am incercat si la mine nu a dat niciun rezultatwinking
Depinde de organismul fiecaruiawinking!
Pupici:*

| MyFirstLove a răspuns:

Hey. Dupa o saptamana a dat rezultate foarte mari imi disparuse toate cosurile. [ma dadeam de 2 ori pe zi]

| Langatine a răspuns (pentru MyFirstLove):

Cat timp il lasa-i pe fata dupa aplicare?

| Hanking a răspuns:

NU ESTE BUN DE NIMIC!
Ia AKNESOL - iti usuca cosurile imediat, daca te dai vreo 3 zile de 2 ori pe zi vei observa diferenta si in plus e si ieftin. Bafta!

| Candy66 a răspuns:

Buna! Da este foarte bun. Am o prietena care a avut p fata o acnee urata tare, si s-a sus la dermatolg si a recomandat zineryt. in arox o luna i-a trecut, trebuie urmat ca tratament, efectul se vede mai tarziu, dar nu o sa mai apara, e foarte bun. deci nu te astepta la efect imediat dupa cateva utilizari, dar stai linistita e ceva de genul incet si sigur. succes

| anducool a răspuns:

Eu am folosit zineryt si m-a ajutat foarte putin. Adica imi usca cosurile dar imi ieseau si altele. Iar cand am terminat tratamentul cu zineryt mi-au iesit mai multe cosuri decat inainte si am fost din nou la dermatolog si m-a diagnosticat cu acnee vulgara. Deci pe mine nu m-a prea ajutat dar nu trebuie sa te iei dupa parerea altora. De exemplu tie poate sa-ti vindece complet i definitiv acneea. Mie poate nu imi era potrivit zinerytul. Sper ca te-am ajutat! happy

| ActSmartBeCool a răspuns:

Buna! Pentru unii a functionat pentru altii nu, asta pentru ca tipurile de acnee sunt diferite pentru fiecare persoana asa ca primul pas pe care ar trebui sa il faci este sa mergi la un dermatolog care sa iti dea un tratament personalizat. Asa te asiguri ca iti va trece repede si nu va lasa cicatrici. Mai multe detalii pe www.getcool.ro si pe pagina de facebook Act Smart, Be Cool. Multa bafta!

| MadalinaRaluca a răspuns:

Hei. Am inceput sa folosesc si eu aceasta solutie ...cred ca am aplicat de vreo 2 ori si incep sa vad mici schimbari. Insa am un ten sensibil, nu stiu daca imi vor disparea sau vor reaparea mai multe.si din cate am auzit si eu.e foarte bun ZINERYT. sper sa imi foloseasca si miebatting eyelashes

| Eustiu1 a răspuns:

Da este foarte bun Zineryt este adevarat depinde si de tipul de piele si de ce fel de acnee aveti
Degeana va dați cu Zineryt daca nu aveti grija de alimentatia voastra
1.Trebuie sa consumati multe fruce si legume, mere morcovi etc..si nu in ultimul rand beti foarte multa apa
2.Nu aveți voie sucuri care contin acid gen Cola, Energizant etc.
3. Igiena are un rol forte important in aparitia acneei