| Uza a întrebat:

Buna!
Ati incercat epilarea cu zahar in zona inghinala? credeti ca exista riscuri? ce parere aveti?
Funda! Mersi!

Răspuns Câştigător
| uca_1023 a răspuns:

Eu doar am ajuns la o concluzie logica. Parul e par oriunde ar creste el, iar el creste intr-un folicul sub piele. Acel folicul nu e influentat de nimic extern, ca de exemplu foarfeca. Ceea ce il poate influenta poate fi ori un factor intern, ori unul absorbit, ca mastile cu uleiuri pentru podoaba capilara. Si asta n-am inventat-o eu, am vazut medici care au spus-o.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu as incerca niciodata epilarea cu zahar in nicio zona atat timp cat exista alte metode mai igienice si nedureroase

| ruphusica a răspuns (pentru mona):

Sa stii ca este o metoda foarte"igienica" si putin dureroasa.Firele cresc greu si subtiri!

| Niiiicu a răspuns:

Cum naiba e aia?laughingwhistling

| Iubibilăă a răspuns:

Eu folosesc banda epilatoare.
Pa, pa.

| Camelisa a răspuns:

E aceiasi chestie cu ceara happy
Din cate stiu femeile din antichitate foloseaua zaharul pentru ca nu aveau ceara sau orice alt aparat pentru asa ceva.
Deci na, e exact ca si cum ai folosi ceara.
E ok.

| LorenaAnca a răspuns:

Nu am auzit de ea, cum e?

| ViViAnALaNa a răspuns:

Tocmai am citit ceva pe net si spune ca epilarea cu ceara, care se refoloseste, e periculoasa, de asemenea si epilarea cu lama, deoarece pot aparea infectii http://www.perfecte.ro/......loasa.html

| LadyCrazy999 a răspuns:

Nu stiu, dar cred ca e mai bine cu banda epilatoarehappy

| AbaraiRenji a răspuns:

Epilare cu zahar?! Pe asta nu am mai auzit-o si nu cred ca e bine.Dar nici cu foarfeca sau ceva de genul nu e bine, pentru ca-ti creste dupa dita mai tufa.Incearca cu ceara, daca vrei cu adevarat sa rati bine dar vei suferi durerii, e cel mai bun caz, si nu mai creste la loc mult timp, daca asta vrei.Parerea mea, funda? happy

| uca_1023 a răspuns (pentru AbaraiRenji):

De ce s-ar face tufa?laughing in cap lumea e tufa?laughing nu e adevarata nici faza cu lama de ras, daramite aia cu foarfeca, daca era asa, toti aveam par la greu in cap, in schimb nu e asa tongue

| AbaraiRenji a răspuns (pentru uca_1023):

Da bine ca stii tu mai bine.

| uca_1023 a răspuns (pentru AbaraiRenji):

Eu doar am ajuns la o concluzie logica. Parul e par oriunde ar creste el, iar el creste intr-un folicul sub piele. Acel folicul nu e influentat de nimic extern, ca de exemplu foarfeca. Ceea ce il poate influenta poate fi ori un factor intern, ori unul absorbit, ca mastile cu uleiuri pentru podoaba capilara. Si asta n-am inventat-o eu, am vazut medici care au spus-o.

| Msr_Dragoş_1992 a răspuns:

Epilare cu zahar este OK. am auzit persoane care au incercat si au fost multumite de rezultat