| ashley26pink a întrebat:

Buna!
Baieti, va plac fetele machiate?
Ce parere aveti despre fetele care folosesc machiajul?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Un machiaj cat mai simplu,mai aproape de natural, te face mai frumoasa, iti scoate in evidenta trasaturile.

| Dixxie_9760 a răspuns:

@ Buna Denisa, sunt fata dar majoritatea baietilor zic ca le plac fetele naturale. Insa cu un machiaj natural fond de ten si rimel o sa arati traznet in ochii lui. Funda?

| cristi13 a răspuns:

Depinde cata cantitate de "lavabil" se foloseste daca sunt makiate subtil mi se pare ok dar daca isi termina tot rimelul intr-o nu e deloc ok...si in plus: nu e sanatos pentru ten ochi.

| OaKi12 a răspuns:

Mie unul nu imi plac fetele machiate, adica alea de se dau cu fond de ten sa acopere cosurile, pun o tona, mai bine sa se vada cosurile. Nu imi plac pentru ca le strica toata frumusetea, si plus a in timp, machiajul le strica pielea.

| Gabriel892 a răspuns:

Personal,prefer fara machiaj, unghii false si alte tampenii, cat mai simpla/naturala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ihh, bineinteles ca raspunsul va fi nu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiti, si aici intervine dilema. De ce baietii se uita lung dupa fetele machiate, cu fusta scurta si etc laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| slimms a răspuns:

Buna imi plac fetele care se macheaza.dar sa stie sao faca nu tona de fond de ten si cutia de pudra. fetele care stiusa imbine totul.

| MosMartin a răspuns:

Mie unu nu imi plac mai bine e natural cum ne-a lasat Dumnezeu e toti. Ma pun la culcare de ex. si dimineata ma speri cred ca e alta deci mai bine e natural laughing

| laXXXXXXme a răspuns:

BUNA sunt fata dar tot nu ma las pana nu spun ce vreau eu laughing)
depinde de chipul fetei alte fete se macheaza pentru ca-sa isi ascunda, defectele dupa fata. altele care nu vrea sa isi strice chipu din cauza la machiaj se fardeaza un machiat clasic si usor adica un pic de rimel si un pic de luciu-ruj.acum sa trecem la subiect normal si normal femeia in general e frumoasa nemachiata, in ce stil femeia sub machiat ascunde alta fata dar fara machiat e ca mama natura baieti prefera sa vada la persoana iubita chipul adevarat nu cel fals; depinde si acum altora le place cu make up altora fara, si eu am 16 ani dar imi este frica sa ma dau cu rimel sau fond de ten pentru ca o data si, o data fata se va obisnui cu acel machiaj,> ai observat ca vedetele de la holliwood ce fete retradate au fara machiajehee hee pentru ca in primul rand fetele lor sau obisnuit cu machiaje>> sa nu mai vb de madona care fata ei la 50 de ani arata a 70 e posibil aasa ceva si din ce cauzawinking din cauza la machiaje si la prea multe creme care ii se infinge in fata cica ea mananca fructe sa ii intretina fata aia batrana asa ca te sfatuiesc sa te feresti de machiaje sau macar dati nu mai cu rimel si ruj, mama mea are 41 de ani si nici nu arata a varsta ei pentru ca ea pana la 30 nu si-a dat cu fond de ten, pe fata se machia simplu asa sa faci si u pentru binele tau> sper ca te-am ajutat fundita?