| ramy97 a întrebat:

Buna bunahappy Ce as putea face? am unghiile moi.nu le pot lasa sa creasca mai lungi deoarece se rup repede. acum mi-am luat un lac intaritor. dar nu cred ca va da roade.nu stiu cat este de bun.thinking presupun ca sunt mai multe metode pentru a le intari.happy

5 răspunsuri:
| anamaria06 a răspuns:

Incalzeste ulei de masline (cat poti tu suporta de cald) si stai cu unghiile in el cateva minute. incearca sa le tii zilnic. dupa maxim o saptamana o sa vezi rezultate. o colega de-a mea a folosit lamaia si a zis ca ai buna. iti tai lamaia in doua si iti bagi unghiile in ea sau storci zeama si iti tii unghiile in zeama de lamaie. bafta

| ramy97 explică (pentru anamaria06):

Multumesc de ajutor.o sa incerc asta. sper sa aiba rezultate bune.

| nyko06 a răspuns:

Buna, poti incerca tratamentu de la Farmec pentru unghii, te duci la un magazin de cosmetice si ceri la vanzatoare sa-ti dea tratamentul de ungii Ada toata lumea il stie sub numele acesta costa in jur de 6 sau 7 lei sau este o baza de unghii cu siliciu la oriflame si aceasta e foarte buna. Cea de farmec trebuie infiecare zi sa te dai cu ea si sa nu te faci cu oja cat timp faci tratamentul.

| ramy97 explică (pentru nyko06):

Multumesc de ajutor! o sa incerc. sper sa dea rezultate bune! multumesc inca odata!

| nyko06 a răspuns (pentru ramy97):

Nu ai pentru ce ma bucur ca te-am ajutat si tratamentul cu ulei de masline sau chiar ulei normal este bun procedezi exact cu ti-a explicat anamaria06, de lamai nu am auzit dar de metoda cu ulei cald da o poti folosi cu incredere dar nu uita ca fiecar organizm reactioneaza altfel la tratamente, succes in tratarea unghiilor happy