| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Hei TPU.As vrea sa stiu si eu mai multe metode prin care sa`mi creasca mai repede unghiile big grin?

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

Unghile iti iau din calciu(acelasi lucru face si parul) ca sa iti creasca unghiile si mai ales sa nu ti se exfolieze, trebuie sa ai o alimentatie bogata in calciu(lactate in general) si inca ceva OJA ia din calicu. renuntza la oja o perioada de timp si cumpara intaritor de unghii de la farmec (e in jur de 5-6 lei) de la un magazin naturist am luat eu de exemplu. si trebuie sa te dai in prima saptamana in fiecare zi, si dupa aceea de 3 ori pe saptamana. ( intaritorul are o culoare transparenta,dar nu este echivalentul unui lac de unghii,dupa cateva minute se evapora stratul pe care il dai pe unghii). si dupa terminarea tratamentului eu as zice sa-ti iei un lac de unghii pentru intarirea unghilor de la avon(sau de unde vrei tu, dar sa fie lac de unghii) care sa fie baza inainte de a te da cu oja pe unghii.(intai lacul, apoi oja) mult succes!

2 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
Cel mai repede cresc unghiile daca le dai cu intaritor si creion pentru ca sa nu se mai exfolieze.Se zice ca daca speli vasele (de la apa calda) cresc mai repede, e adevarat dar numai la unele persoane.
Ale mele cresc repede si le tzin mereu cu intaritor si ma dau cu creion de unghii in fiecare zihappy
Sper ca te-am ajutat:*

| Vooortex a răspuns:

Mancarea e de baza. Daca mananci bine iti va creste si unghiile si parul mai repede.