| milka8ciokolatha a întrebat:

Ca si aproape toti adolescentii, as vrea sa stiu ceva.Cum se face balonul din guma? Adica atunci cand mesteci guma, cum poti dupa sa faci un balon? Va rog frumos sa imi spuneti. Dau funda si voturi bune.Multumesc!

6 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Ăăă când ai gura închisă spoieşti guma pe spatele dinţilor, scoţi limba printre dinţi ca să se-ntindă guma pe ea (vezi să nu fie găuri) şi sufli. Nu mă întreba şi cum scapi de ea după ce ţi s-a lipit pe toată faţa.

| ioana1704 a răspuns:

Ai ajuns adolescent si nu stii sa faci un amarat de balon din guma? trebuie sa mesteci mai mult guma, apoi o intanzi pe varful limbii si suflii. iti trebuie putin antrenament.

| loveyouschatz a răspuns:

Pai cumpara guma hubba bubba. este foarte buna, nu se lipeste mesteci putin si dupa sufli in ea si faci un balonash...

| ProCoSmYn a răspuns:

Funny question >w< , cam ciudat sa explic cum sa faci baloane de guma. Crek merge cam asa:
1)Pentru inceput mesteca 2-3 gume ( de preferat dalea de 3-4 mii ) nu orbit sau alte marci dastea.
2) Impinge cu limba mijlocul gumei astfel incat sa iasa putin afara ( dar sa ramai cu guma in gura laughing nu sa iti atarne pe limba)
3) Sufla in locul unde ai "largit" guma dar nu atat de tare incat sa iti zboare pe vreun perete! Asa am patit eu prima oara.

~Sper sa te ajute, oricum nice question!

| Andrewz a răspuns:

Mesteci guma, apoii tii guma in fata apoi o impingi cu limba si apoi sufli. Sper ca ai inteleslaughing

| Andru_7365 a răspuns:

E destul de usor ...intinzi bine guma si apoi suffi i ea cat de mult poti si faci balonul... sper sa iti fie e ajutor