| GabiD a întrebat:

As vrea sa stiu de ce guma de mestecat nu e buna.Adica ce face rau.Doar nu o inghiti ci doar o mesteci.
Multumesc+funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| talpan99 a răspuns:

Pai tu cand mesteci guma stomacul tau crede ca tu mananci si isi incepe procesul de digestie sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Mananc guma zilnic de mai bine de 10 ani si n-am nici pe naiba. Multa vreme am si inghitit gumele in loc sa le arunc laughing

| OchiiCaprui a răspuns:

Inghiti multa saliva care nu face bine