| acris a întrebat:

Buna care ceara este ma buna cea calda sau de unica folosinta? ma gandeam sa imi cumpar un kit dar nu stiu daca e bun si de unde pot cumpara infara de net?

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cea calda dar o folosesti numai o singura data

| bea3x a răspuns:

Ok, ceara calda nu ti-o recomand pentru ca necesita experienta s-o folosesti. Cand e calda devine lichida si e foarte posibil sa te arzi, sa umpli aragazul (daca o incalzesti pe foc), covorul etc. Cel mai indicat ar fi sa mergi la un salon de cosmetica sa te epilezi, intreaba pe cineva care iti poate recomanda o cosmeticiana buna. Daca vrei totusi sa folosesti ceara calda acasa, foloseste multe ziare pentru ca e posibil sa-ti curga, si ai grija sa nu dai focul prea tare pentru ca poate lua foc.

Ceara de unica folosinta, ma gandesc ca te referi la cea cu folie, e foarte buna si usor de utilizat. Poate nu la fel de eficienta ca aparatul sau epilatul la cosmetica, mai ales pentru zonele mai "dificile". Iti recomand benzile sau ceara de la Karaver, sunt excelente si le vei gasi la pretul cel mai mic dintre benzi epilatoare. Le poti folosi si de doua ori - dupa folosire unesti benzile impreuna si le freci intre palme, apoi cand le dezlipesti le mai poti folosi o data sau de doua ori, in functie de cum e firul de par.

In afara de net, le poti gasi la orice supermarket gen Kaufland, Metro, Real, Auchan etc.