Întrebare recomandată | Forever208 a întrebat:

Care e diferenta dintre extensiile clip-on (12 piese) si cele one piece (sau tresa)? Alea cu 12 piese stau mai bine sau sunt tot asa?
A incercat cineva extensii ondulate? Se onduleaza exact cum erau la inceput dupa ce le speli?
Multumesc

4 răspunsuri:
| Leerix a răspuns:

Extensiile one piece se aplica asa: http://www.youtube.com/watch?v=QIbSfxxNTXQ&hd=1, iar cele 12 piece asa:
http://www.youtube.com/watch?v=8VOg5_68N7o&hd=1
Pe cele cu 12 le asezi cum vrei tu, dar dureaza mai mult. Rezultatul e asemanator.

| Forever208 explică:

Si inca ceva: ce site de extensii e de incredere? Eu stiu o fata care si-a luat de pe divisima, si cred ca e bun site-ul.
P.S. vreau sa imi raspundeti din experienta voastra sau daca ati avut vreo prietena care si-a comandat, nu din auzite!

| Anonia a răspuns (pentru Forever208):

Si eu tot de pe divisima le-am comandat. insa ai grija ca cele la 200 de ron sunt facute de fapt 50 % fibra termorezistenta si 50% par natural. nu prea am fost multumita de ele. Tot de pe divissima le-am comandat si pe cele de care sunt super multumita sunt la pretul de 460 de lei. si sunt naturale 100%. ai grija cum iti alegi culoarea.pup

| Anonia a răspuns:

Buna! Le Recomand pe cele cu 12 piese deoarece stau mai fixe in par si nu sunt deloc incomode. Mi-am comandat si eu extensii ondulate clip on, dar dupa spalare se fac drepte, ele de fapt au o forma usor serpuita nicidecum ondulat.Asadar nu pot spune ca sunt chiar ondulate. Daca vrei poti incearca crete, desi sunt destul de greu de gasit, sau cel mai bine le iei drepte si le faci f usor cu ondulatorul. Eu raman la cele drepte. Ai grija de unde le comanzi! Bafta!