| anonim_4396 a întrebat:

happy Care este greutatea ideala pentru o femeie cu inaltimea de 1, 65m?:d

21 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

50-55 cam pe-acolo

| Biby a răspuns:

Buna! Greutatea ideala este cu 10 kg mai putin decat inaltimea.Decia r fi 55 kg. Minim 45 kg, Maxim 55 kg. Sper ca ti-am putut fi de ajutor.happy

| deea_1980 a răspuns:

50-52 kg.

| kindness a răspuns:

La 1, 65 greutatea adecvata este de 55kg mereu cu 10 kg mai putin decat cm inaltime

| Ana a răspuns:

Pana in 55 kg

| BRG a răspuns:

65 kg

| Hypathia a răspuns:

Maxim 55 kg.

| coridrag a răspuns:

Depinde cati ani ai si ce structura a corpului, sunt multe siteuri unde iti poti calcula automat greutatea ideala in functie de inaltime si varsta, eu cred ca media ar fi ca diferenta intre inaltime si greutate sa fie intre 10 si 15 (adica, in cazul tau, greutatea ar trebui sa fie cuprinsa intre 50 si 55 kg).

| blue95 a răspuns:

55 de kg.

| Magnific a răspuns:

40-45 kg zic eu big grin

| sweetlollypop a răspuns:

55 de kilograme pentru ca trebuie sa fii cu 10 kg mai putin decat inaltimea

| dracdeingerash a răspuns:

La 1, 65 greutatea adecvata este de 55kgwinking mereu cu 10 kg mai putin decat cm inaltimewinking

| didik15 a răspuns:

Intre 40 si 55 de kg

| buburuzul a răspuns:

O fata frumoasa la 1. 65 are si 55 de kg
o fata superba la 1. 65 are 50 de kg
o fata "fotomodel" la 1. 65 are 45 de kg

dupa parerea mea intre 50-55 de kg e perfecthappy
daca are ochi frumosilaughing

| Webber a răspuns:

Din punct de vedere medical, greutatea ta ar trebui sa fie intre 54. 5 si 68. 1kg.

In ceea ce priveste aspectul, fiecare persoana are preferintele ei.

| cristi 25 a răspuns:

De 55-60 kg.

| Monycina a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html
Poftim un sait :) sper sa iti fie de ajutor :D succes in continuare

| RockIsLife a răspuns:

Greutatea ideala este 55 kg.happy

| SupradozaDeVise_9150 a răspuns:

Ar trebui sa te incadrezi intre:
54. 5 si 68. 1 kg
Dar mai putin nu strica atata timp cat esti sanatos happy

| IonelaAdriana a răspuns:

55km...