| Andreeadaniela28 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente produse pentru coafarea parului : bigudiurile electrice sau peria rotativa (ma refer la cea cu aer cald)?

Răspuns Câştigător
| ScorpionGx a răspuns:

Buna Andreea eu lucrez in domeniu Hair Stylist si iti spun in felul urmator poti sa iti faci parul prin mai multe feluri respectiv:ondularea parului cu ajutorul periei rotative, a placii pentru ondulat, care are marginile rotunjite, a bigudiurilor sau a ondulatorului. Trebuie doar sa gasesti acea varianta care ti se potriveste cel mai bine! In cazul tau nust ce vrei sa faci dar eu as opta pentru peria rotativa e mult mai eficienta si mai rapida, acuma depinde si de tine ce alegi.

| Andreeadaniela28 explică (pentru ScorpionGx):

Multumesc pentru raspuns! Initial intentionam sa-mi achizitionez bigudiuri electrice pentru ca am auzit multe pareri bune, cum ca sunt foarte eficiente (timp scurt de realizare a buclelor si rezultate bune). As vrea sa pot sa-mi fac bucle acasa care sa-mi reziste (sau ma gandeam de exemplu pentru Revelion, atunci cand nu il fac acasa, sa pot sa-mi realizez singura o cofura fara sa merg la coafor). Mie personal buclele facute cu ondulatorul mi se lasa, poate si din cauza ca am parul mai lung. Insa am citit si pareri mai putin bune despre aceste bigudiuri calde..cum ca acele clipsuri nu se fixeaza bine..sau ca se incurca parul pe acele bigudiuri. Si nu stiu ce sa fac. Daca nu sunt atat de eficiente pe cum par, atunci mi-as achizitiona peria rotativa. Poate ai putea sa-mi recomanzi un anumit model de perie. Multumesc!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bigudiurile electrice

| Andreeadaniela28 explică (pentru mona):

Ce model mi-ai recomanda? (ma refer la firma, sau poate chiar exact modelul). Merci!

| mona a răspuns (pentru Andreeadaniela28):

Bigudiurile electrice Remington

| IoanaTudosescu a răspuns:

Sora mea a facut studii in acest domeniu si m-am interesat pentru tine si parerea ei este ca perea rotativa este mai eficienta daca e folosita de cine trebuiewinking Sper ca ti-am fos de ajutor.

| Andreeadaniela28 explică (pentru IoanaTudosescu):

Am inteles. Multumesc frumos pentru raspuns si ca te-ai interesat pentru mine :*
Sunt convinsa ca trebuie sa fii totusi mai indemanatica de fel, astfel incat sa reusesti sa-ti faci diferite coafuri cu diferite ustensile de coafat. Si cred ca in privinata asta, am noroc.Tocmai din cauza asta eram in dubii care din acelea doua sunt mai eficiente, ca sa-mi pot cumpara intr-un final ceva care merita banii.