| NoNeckEd a întrebat:

Buna, ce as putea face in privinta parului meu gras? Ma spal si prima zi imi sta ok dar cum vine a 2 a deja se ingrasa scalpul, am renuntat acum 6 luni la uscator, m-am tuns scurt si tot e la fel, folosesc un sampon de la syloss clear, pentru par gras dar nu prea da rezultate. Am incercat si cu otet sa ma dau dupa ce ma spal pe par dar nici un rezultat, ma dispera sincer nu stiu ce sa fac, ceva sfaturi ce v-au ajutat pe voi, va rog mult, dau funda!

5 răspunsuri:
| andreea0202 a răspuns:

Eu de exemplu, partea de la rădăcină îl creponez. Si ajung sa stau aproape o săptămână pana la următoarea spălare. Dacă nu ma fac cu placa deja a doua zi se unge. Nici un șampon nu m-o putut ajuta.

| Michaeel a răspuns:

Cu cât îl speli mai des cu atât se va îngrașă mai mult. Parul trebuie spălat maxim de doua ori pe săptămână, spălate mai rar pe par și poate se schimba ceva. Dacă nu mergi la doctor încât sa îți recomande ceva pentru parul tău gras.

| NoNeckEd explică (pentru Michaeel):

Pai ma spal la 3 zile pe par, uneori chiar 4 deci nu cred ca asta e problema.

| 2420 a răspuns:

Eu îmi spăl părul din două în două zile:

Duminică - Marți - Joi- Sâmbătă etc.

Efectiv în timpul săptămânii când lucrez, o zi îmi spăl părul, o zi nu, una da, una nu și tot așa.

| tusha a răspuns:

Mananci prea multe grasimi/lapte/iaurt gen?