| Rizer a întrebat:

Vreau niste sfaturi pentru un par gras, am gasit pe net ceva de otet dar nu stiu daca sa aplic ca mi-e frica ca o sa miroase si sa nu ma simt jenanta fata de ceilalti. Mentionez ca mi se ingrasa foarte repede, il spal de 3 ori pe saptamana. Am incercat sa nu-l mai spal atat de des dar nu pot sa-l suport asa, il spal seara, dimineata e OK dar a doua zi e gras tot.L-am mai tuns si tot degeaba. Am sa incerc cu ceai de menta am mai citit de pe net. Dar totusi as vrea ceva care sa dea rezultate ca e foarte urat asa. Vreau ceva sfaturi, de exemplu cand dorm ce sa-i fac sa-l strang sau sa-l las liber? Am incercat ambele feluri si tot degeaba, vreau niste sfaturi ceva! Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!

| AstaMica00 a răspuns:

In primul rand incearca sa nu te joci prea mult cu el. de obicei parul se unge foarte repede daca tot stai cu mainile prin el. norocul meu. si o saptamana daca nu ma spal e ok. revenind la problema, eu as zice sa incerci un sampon pentru par gras si incearca sa nu il tii foarte mult pe par cand te speli happy samponezi de 2 ori foarte repede. si sa nu freci tare, scalpul se irita si apoi parul se unge mai repede. iar cand te clatesti incearca apa putin mai rece. apoi lasa'l in prosop si nu il usca pentru ca ii faci mai mult rau. in prosop nu il freca doar maseaza usor pana iese apa, vreo 5 minute apoi lasa'ti parul sa se usuce singur. sper ca te'am ajutat :* pupicozauri si bafta

| Rizer explică (pentru AstaMica00):

Am incercat sa nu-l usuc cu uscatorul, cateodata il mai las si pe el asa sa se usuce de la sine nepepiptanat sau pieptanat si a doua zi era deja gras.Cand il usuc cu uscatorul prinde mai mult volum si pare foarte frumos cu volum. Il am si un pic ondulat, cu placa nu l indrept. Nu stiu ce sa zic.Si cu produse din comert nu as incerca ca mi-e frica sa nu se obisnuiasca asa si tot sa se ingrase.Merci oricum. Daca mai ai idei sau solutii te astept.