| AnnaMaariia a întrebat:

Buna ce as putea sa le scriu colegilor in albumul e sfarsit de a8a? ceva asa frumos. fundahappy

Răspuns Câştigător
| Oxanna a răspuns:

Pe o banca cristalin
un catel in pijama
tot canta la mandolina
cantecul nu ma uita

nu uita niciodata sa zambesti fiindca daca nu o faci viata e doar o pasare cu aripi rupte ce nu pote zbura...

Iti las ca amintire aceste randuri care, sper ca peste ani iti vor aduce aminte de clipele frumoase petrecute impreuna.Mult noroc, si succes in viitor.

Trecut-au ore, zile, ani
Trecut-au toate-n goana
Si nu putem sa spunem iar
Ne revedem la toamna.-ceva de genul si la dirig nu prea stiu impresia cu care ai ramas dupa cei 4 ani.

Totdeauna capul sus si privirea dreapta
Niciodata nu poti sa stii ce te asteapta.
E greu sa dai sfaturi bune celor ce au nevoie
Dar mai greu e sa-ti mentii viata propie pe o linie dreapta.

sau aceasta poezie[superbalove struck] la noi e pusa ca motto:

Aceasta mare e acoperita de adolescenti
care invata mersul pe valuri, in picioare,
mai rezemandu-se cu bratul, de curenti,
mai sprijinindu-se de-o raza teapana, de soare.
Eu stau pe plaja-ntinsa taiata-n unghi perfect
si ii contemplu ca la o debarcare.
O flota infinita de yole. Si astept
un pas gresit sa vad, sau o alunecare
macar pan' la genunchi in valul diafan
sunand sub lenta lor inaintare.
Dar ei sunt zvelti si calmi, si simultan
au si deprins sa mearga pe valuri, in picioare.
[Nichita Stanescu-Adolescenti pe mare]
succes!

3 răspunsuri:
| iuliiiaaaaaaaa a răspuns:

.pai ai putea sa le scrii cateva amintiri fttt placute love struck si bineinteles pe care nu le vor uita nici ei.hee hee ai mai putea sa le scrii cat de mult au insemnat pentru tine cand ai avut nevoie de sprijinul lor :-x. ca le mutlumesti ca ti.au fost alaturi in toti acesti ani. love struck si mai poti dezvoltahee hee sper ca te.am ajutat. :d funda plss? puppy dog eyes

| flamboyant a răspuns:

Din degete imi cresc aripi
Una cate una
Zece aripi
care ma ajuta sa ma inalt!
Un an - o aripa...
Cu ultima voi reveni
si- atunci
Ne vom revedea!

| alexandraalexalex739 a răspuns:

Ai putea sa le scrii...,, nu va voi uita niciodata,, sau,, veti fi prietenii mei pentru totdeauna,, sau...nu stiu, tu ce simti? cauta in nauntrul tau