| FunnyLoOVe a întrebat:

Ce crema sau gel de curatare imi recomandati pentru a scapa de puncte negre?

Dau Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| Adryanna2000 a răspuns:

Poti folosi:
1.gel Avon Solutions Completely Clean
2.sapun Nadin
3.crema Brevoxyl
Le-am incercat pe toate! Sunt foarte bune! Funda?

13 răspunsuri:
| teodem a răspuns:

Buna, eu am folosit produse din gama garnier pure active si m-a ajutat, acum insa, chiar daca sunt mai scumpe folosesc geluri de curatire si creme antiacneice de la Uriage, le iau exclusiv din farmacii.

| luniii a răspuns:

Salon! Eu ma chinui de cand mi-au aparut(clasa 4X_x) sa scap mai ales de punctele negre si crede-ma am fost si la dermatolog si m`am dat cu tot felul de creme care mai de care mai bune, si inca le am! Sau poti sa iti faci acasa o infuzie cu plante pentru ati deschide porii (iti cad singure dupa 15 minute). Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru luniii):

Sti cum de face infuzia aia? big grin

| luniii a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap stiu.batting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru luniii):

So...imi spui si mie? big grin

| luniii a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pune intr-un bol cu apa clocotita 2 lingurite de lavanda(planta)maruntita si se tine apoi fata deasupra aburilor, cu capul acoperit cu un prosop, pentru a nu lasa aburii sa se risipeasca, ci sa actioneze direct asupra pielii.Baia dureaza in jur de 10-15 minute, timp in care ti se deschid porii, are efecte antiinfectioase si ajuta la evitarea colectarii de sebum ce duc la formarea cosurilor si a punctelor negre.^^

| anonim_4396 a răspuns (pentru luniii):

Mersi :d

| luniii a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.:*

| Farmec a răspuns:

Referitor la punctele negre, este important sa te demachiezi zilnic ( dimineata si seara), indiferent daca te machiezi in ziua respectiva sau nu. Concret, trebuie sa te demachiezi pana cand discul demachiant ramane curat.Pentru a trata cosurile iti recomandam sa folosesti produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee.Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special conceputa pentru tenul cu imperfectiuni, este primul pas catre o piele sanatoasa si un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneica demonstrata clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapa de acnee in doar 4 saptamani. Urmand acest link 9http://farmec.ro/produse/ten/fluid-antiseptic-purificator-95.html) vei gasi si o schema de tratament care te va ajuta la rutina zilnica de ingrijire

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Eu folosesc de la AVON, Clear Skin-pore penetrating (ambalaj verde) e foarte bun big grin

| ovi93 a răspuns:

Zineryt cred ca te-ar putea ajuta foarte mult eu am scapat de puncte negre si de cosuri. Funda?

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns (pentru ovi93):

Zineryt e o soluţie foarte puternică şi usucă teribil pielea, poate şi arde, mai bine ar fi să-l foloseşti după ce ai consultat un dermatolog.

| GossipGirl97 a răspuns:

Eu de exemplu ma folosesc de un fel de lotiune Emiplant si mai este inca un fel de crema-masca 2 in 1 Clean&Clear pentru puncte negre, sper ca te-am ajutat.