| Alle23 a întrebat:

Imi recomandati vreo crema antiacnee de la Garniere? Nu si pentru puncte negre, doar acnee. Dau funda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu te-as sfatui sa te duci la un dermatolog pentru a trata corect acneea in functie de tipul ei ( sunt mai multe tipuri de acnee), nu mai fa experimente pe fata ta, pentru ca s-ar putea sa faci mai mult rau, asa am incercat si eu, am incercat si sapunul cu sulf costa 4-5 lei de la plafar sau farmacie, dar mie nu mi-a dat niciun rezultat, am incercat diverse creme dar din nou nu au fost bune, am mai incercat si lotiunii, dar nu au dat niciun rezultat.
Trebuie sa ai o igiena foarta buna ( spalat dimineata si seara pe fata), si un consult la dermatolog.
Eu am fost la dermatolog si mi-a dat sa ma spal dimineata si seara cu sapun de la acne aout, dupa ce ma spal cu sapun dimineata, sa folosesc o crema de la acne aout care sa da doar pe cos, iar seara dupa spalare cu sapun sa aplic o lotiune de la acne aout pe fata, si crema hidratanta de la boderma- sebiu hydra ( ma strangea si ma ustura foarte tare fata dupa spalare) si pastile bio - seleniu + zinc ( 15 zile timp de 3 luni), si se vede rezultatul.
Plus ca trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa si echilibrata.

6 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Sfintul sapun si maica apa sint mai bune decit orice crema.

| Alle23 explică (pentru Nonameagain):

Folosesc asa ceva de foarte multi ani, dar nu are roade laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alle23):

Poate merge cu sfantul sapun de sulf. laughing Ai incercat?
Ce recomand eu din toata inima e ivatherm akne-syt, face minuni pe cosuri, si baneocin care omoara bacterile care provoaca cosurile. Si musai o crema hidratanta formulata corect adica bioderma sensibio rich sau light, cum preferi tu dar eu as alege rich-ul iarna. happy Nu-ti recomand cremele de la garnier pentru ca au parfum si nici nu fac bine tenului, adica mai bine investesti in ceva eficient decat in ceva care-ti face rau.

| Alle23 explică (pentru anonim_4396):

N-am incercat acest sapun laughing
mersi mult pentru recomandari
ai idee si cat e pretul la fiecare?

| Corinaelena5 a răspuns:

Heii! Eu folosesc BB cream si e foarte buna( nu e din gama Garniere). Stiu ca este fond de ten, dar nu numai ca tii acopera, dar in cateva zile îți dispar

| Alle23 explică (pentru Corinaelena5):

Am bb cream de la garniere, dar nu am timp ziua sa ma dau cu el, asa ca vreau o crema speciala pentru acnee pe care as putea sa o aplic seara happy