| Miriamm a întrebat:

ce fond de ten imi recomendati? am tenul putyn gras si folosesc fond de ten de la Avon,"Calming Effects", dar nu prea sunt multumita de el.Nu rezista deloc, se strange la caldura, nu stiu ce se intampla ca nu imi place deloc.Care este cel mai bun fond de ten, rezistent? ca nu mai stiu ce sa folosesc.

Răspuns Câştigător
| Battery a răspuns:

Am folosit de la maybelline, garnier, avon, miss spooty, etc. Cel mai bun si cel la care am ramas in cele din urma este cel de la Oriflame, Giordani. Nu costa asa mult. Daca ai noroc si prinzi oferta il poti achizitiona si la 30 de lei. Nici nu se vede ca esti cu fond de ten pe fata, eu am tenul super sensibil si culmea e singurul pe care tenul meu il tolereaza si nu mai imi apar bubite, cosuri, hidrateaza foarte bine tenul. Eu una il recomand cu caldura:*

3 răspunsuri:
| juicymoistureXD a răspuns:

Vichy aerateint pure e perfectlove struck. da-te cu crema de zi sau baza de machiaj(avon.sau altceva) inainte.

| aleksuta a răspuns:

Incearca geordani d ela oriflame.Acopera super bine imperfectiunile(cel la porcanel nu la sticluta)Eventual l-ai putea incerca sa-l incerci si pe cel la sticluta e si el bun dar celalalt mi se oare mai bun.Te sfatui sa nu te dai daca ai cosuri(eventual poti folosi un baton corector pentru cosuri de la Avon, e super ok am avut si eu si acopera mai ceva ca fondul de ten)sau daca ai fata curatabig grin Take care!

| xXsuicidekidoxX a răspuns:

Buna! eu folosesc affinitone de la maybelline si sunt foarte multumita de el. inainte sa aplic fondul de ten folosesc o baza pentru acesta de la oriflame. ti.l recomand happy