| slam a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti despre fondul de ten?
Pot sa-ti apara cosuri daca te dai? Cum sa te dai ca sa nu se vada urat cand iesi pe afara? Ce fond de ten mi-ati recomanada avand in vedere ca tenul meu este mixt?
Nu m-am dat niciodata si de aceea as vrea sa aflu si parerea voastrawinking

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0&tx=95&ty=58
Uite asta. de la Revlon [ Colostay il cheama ] e foarte foarte bun. Il am eu de ceva timp si sunt foarte multumita de el. Sunt mai multe feluri : pentru piele uscata, pentru piele cu exces de sebum [ grasa]. Daca zici ca ai tenul mixt ia-ti-l pe cel pentru Oily skin [ asa scrie pe el]. Rezista toata ziua pe fata si are si multe nuante asa ca vei reusi sa o gasesti pe cea potrivita pentru tine;))

| BruneTTe a răspuns:

A. si e de la 50 de lei in sus [ depinde de magazin]. Eu l-am luat dintr-un loc cu 50 de lei si din alt loc cu 75 de lei :O pff. si nu, nu iti apar cosuri de la el.

| dedfgv a răspuns:

Nu are de ce sa-ti apara cosuri daca iti alegi un fond de ten potrivit pentru tipu tau de ten

| piciuk a răspuns:

Depinde de ce fond de ten folosesti.eu folosesc ideal shade de la avon si sunt foarte multumita de el.are un miros foarte frumos si nu-ti incarca tenul, asta daca te dai cu putin. cand iti aplici fondul de ten incepi cu fruntea prin miscari de sus in jos, sa nu dai niciodata de jos in sus, pentru ca astfel ti se incarca"puful" de pe fata cu fond de ten si arata oribil, si ai grija sa nu iti dai in par sau pe sprancene, ca va ramane acolo si arata urat. apoi continui cu nasul, cu zona T si apoi obrajii. dupa ce te dai pe obraji "tragi"in jos de pe obraji spre gat, ca sa nu iti ramana dunga la nivelul barbiei.
si inca ceva incearca sa nu alegi un fond de ten prea inchis, ia-ti unul de culoarea tenului tau, pentru ca diferenta va fi evidenta si arata ca si cum ai avea o masca pe fata.nu prea recomand sa te dai cu fond de ten daca nu ai probleme cu cosurile sau anumite pete pe fata. e mai simplu fara.pentru ca atunci cand transpiri nu te vei putea sterge ca iti iei fondul de ten si e cam aiurea.eu ma dau ca am semn din nastere pe frunte.