| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Ce părere aveți despre produsele pe bază de Aloe Vera - firma Forever living? Sunt produse ok ca calitate? vs. Preț?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca vrei ceva cu adevarat bun, incearca produsele de la firma americana Nutrilite. Eu le folosesc de ani de zile. Ca pret, sunt ceva mai scumpe decat cele similare din comert, dar ca calitate sunt net superioare, as zice ca de doua ori mai bune. Le gasesti pe pagina concernului Amway - www.amway.ro Si mai gasesti pe acolo si altele, de care femeile sunt foarte interesate.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Si mai gasesti pe acolo si altele, de care femeile sunt foarte interesate.

Te referi cumva la afrodisiace... sau pastile Viagra? happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Nu mă interesează neapărat, dar întreb!

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

happy

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te înțeleg nu te interesează dar intrebi cum vine asta -_-

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Tocmai - că mă interesează, mă interesează să încerc experiențe noi happy

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu îl cumpăr de la un magazin de lângă mine alimentar 5 lei unul caută de unde stai tu prin zona dacă vezi magazin alimentar și întreba dacă are Alo Vera dacă nu are acolo du-te la caufland eu de multe ori de acolo îmi cumpăr Aloe Vera da nu mereu uneori

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy happy happy
Nuuu!
Cosmetice, solutii de curatat pentru casa, accesorii pentru bucatarie, suplimente nutritive.
Eu cred ca o femeie e mult mai interesata de un detergent de vase decat un barbat. Sau de o tigaie high-tech. happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Uitasem să spun, că în trecut am făcut o școală postliceală AMF ( Asistent medical farmacist ), la practica în farmacie din perioada cursurilor veneau și foarte multe doamne și chiar domnișoare nemulțumite de prestațiile soțiilor/ partenerilor și cereau un ' ajutor întăritor ' pentru ei happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy happy happy
Tocmai imi intrebasem sotia ce creme si sprayuri a folosit si foloseste ea, ca sa iti arat, si a inceput sa faca o lista luuunga! De aceea am intirziat cu raspunsul. Abia acum, dupa raspunsul acesta vad ca era vorba de utilizari "medicale"... happy
Nu, nu cred ca au asa ceva, "ajutor intaritor". Au doar suplimente pentru sportivi, din clasa profesionala. Daca le iau barbatii, ii intaresc cu totul. happy Pe bune! Am facut intr-un timp curierat pe bicicleta in Bucuresti. Dupa o luna de zile, m-am speriat cand am verificat vitezometrul sa vad cit am facut. 2000 de km. Asta inseamna in medie 75 pe zi. Medie, ca unele zile nu mergeam. Cam 100 pe zi, in conditiile in care aveam nevoie de odihna cateva zile dupa un drum cu cam aceeasi medie (80) pana la Timisoara, si care tinea doar o saptamana. O fi bicicleta buna, profi pentru distante lungi, si picioarele de sportiv, dar nici chiar asa. Nu rezistam fara acele suplimente. Un an de zile am facut. Si acum le mai iau cand am de tras.
Cred ca acele suplimente i-ar ajuta pe barbati macar cit de cit cand sunt linga partenerele lor. Pentru ca atunci conteaza totusi si conditia fizica ce o au.

18 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Bună.

Am văzut acest produs pe rafturile unui magazin,... ideea e că nu îmi mai aduc aminte unde ( am impresia că Kaufland, Cora sau dm... ). TU de unde îl achiziționezi?

Și ce gust are? Cu ce l-ai asemăna?

Eu una, nu am băut niciodată suc de Aloe Vera...

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde îl Cumpăr? de la alimentară
Ce gust are? bun și dulce
Cu ce semăna? cu suc de Aloe Vera

Nu ai băut suc de Aloe Vera Nicidoată?
-_-

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Nu happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa incerci. Merita experienta. E dulceag, dar nu acel dulce greu al sucurilor carbogazoase, ci ca al produselor indulcite cu stevia, gen Lipton sau Nestea, simti pulpele de Aloe Vera, si e un suc racoritor si consistent, energizant. E ceva original. Chiar daca e mai scump ca celelalte, eu zic ca merita banii.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Ai folosit și creme sau spray-uri pentru diferite utilizări medicale, de la aceste firme?

Dacă da, care anume?

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

De aceea întrebam happy

| SanduDediu74 a răspuns:

Sunt bune mai ales cand te dai pe piept cu ele

| anonim_4396 explică (pentru SanduDediu74):

Adică? happy