| Marikari a întrebat:

S-a imbogatit cineva din Forever Aloe Vera? Chiar se poate? Ce calitate au produsele lor?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Nu te poti imbogati lucrand pentru Forever Aloe Vera. Este o iluzie, daca doresti sa fiu sincerahappy. Poti castiga bani, daca ai in anturaj persoane dispuse sa cumpere multe produse, daca ai prieteni si rude cu multi bani, daca ai incredere intr-un sistem piramidal, de a atrage prieteni, amici, cunostinte si de a-i convinge sa intre in sistem. Tu castigi puncte, care ulterior se transforma in bonusuri si reduceri la produse si mult mai tarziu in bani.Restul sunt "povesti americane", care au prins la noi, dupa 1995, cand multe persoane din Romania nu stiau despre aceste sisteme. Totul este sa ai abilitati de vanzator, sa stii sa comunici cu oamenii, sa ai unde sa vinzi produsele si sa fii atent cu cine ai de a face, si mai ales, ce forma de colaborare alegi. Mult succes.Produsele sunt de foarte buna calitate, cu mentiunea ca cele pentru probleme de sanatate trebuie recomandate de medicul curant sau internist si nu trebuie intrerupt tratamentul de baza.

8 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Sunt total de acord cu ce a scris nectarius, restul care spuneti despre calitatea produselor ca sunt foarte bune iar sunt de acord si cu asta. Cei care va plangeti ca produsele sunt scumpe eu va intreb: sanatatea nu este scumpa? daca ai nevoie de doctori si iti spun ca te costa "atat" ca sa fie bine pentru pacient gasesti acea suma de bani ca sa o dai acelui doctor; faci orice sacrificiu ca sa faci rost de bani sau nu? Iar pentru cel care a postat intrebarea, pentru Marikari ii spun asa : daca vrei sa vezi cu ochii tai si chiar sa cunosti persoane care au facut averi din Forever vino la seminarii de instruire, vino la Ziua Succesului eveniment pe care Forever il tine din 2 in 2 luni si unde sunt recunoasteri noi in planul de marketing, poti vedea persoane de diferite varste si categorii sociale care fac aceasta afacere, vino la cursuri de instruire unde cel care a fost consilierul economic al lui Helmut Kohl fostul cancelar german, acesta fiind cel mai mare trainer de MLM din Europa Michael Strachowitz si a ajutat foarte multe persoane sa isi faca o cariera din asta. Ce vei primi acolo? Vei primi viziune, vei primi un autovehicul un Ferrari la figurat vorbind care iti va arata directia in care sa te indrepti, sa o iei pe autostrada nu pe un drum de tara. Postand astfel de intrebari tu practic faci sondarea pietei, ceri parerea altora intrebandu-i daca afacerea merge sau nu. Iar ei iti vor spune ca nu merge. Te gandesti sa te inscrii dar mai intai sa intreb si cunoscutii ce parere au. Oare cel care spune ca nu merge vrut cu adevarat sa reuseasca? Sau a renuntat dupa 1-2 luni de activitate? Normal, munca e grea, suntem obisnuiti sa primim fara facem ceva in schimbul a ceeace primim? De ce nu iti iei toate informatiile corecte de la persoana care probabil te-a invitat sa vezi prezentarea de oportunitati, sau de la cineva mai de sus in planul de marketing? Afacerea functioneaza de mai bine de 33 de ani si o sa mearga mult timp de acum incolo; nu stim daca o sa functioneze si pentru tine.
PS: Nici macar nu ai spus ca dai funda si totusi ia-i dat primei persoane care a postat. Asta dovedeste cat de influentabili sunt unii oameni. As mai avea mai multe de spus dar ma opresc. Imi cer scuze daca am deranjat prin ceeace am scris, dar asta-i realitatea. Cei care nu reusesc nu fac decat sa se planga ca nu merge, sau mai sunt specialistii care ''stiu'' ca afacerea nu o mearga, de astia mi-e tare mila. Oamenii astia nu au pentru ce sa traiasca, nu au o motivatie, nu au un vis pentru care sa lupte. As vrea sa gasesc oameni pe care sa ii ajut sa aiba o viata mai buna, o sanatate la fel de buna si sa castige si bani.

| roxxy96 a răspuns:

Si mama mea a fost reprezentant forever.nu stiu daca te imbogatesti din asta pentru ca ea a fost reprezentant doar o scurta perioada de timp pentru ca produsele sunt foarte scumpe si nu avea clienti. dar produsele sunt foarte bune si de calitate. ti le recomand si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu stiu pe cineva care s-a imbogatit chiar fara sa vrea! a fost foarte bolnava iar medicii nu ii mai dadea nici o sansa. era practic pe moarte si a aflat despre aceste produse si le'a incercat. stia ca nu ai are nimic de pierdut iar acum este sanatoasta arata mai tanara cu 10 ani, a plecat in multe tari straine cu ajutorul firmei, si cel mai important din toate astea este ca acum se simte mai bine ca niciodata.toate cunostintele ei dupa ce au vazut-o au consumat aceste produse si au inceput sa aiba incredere in ele. referitor la castiguri... ajunge cam la 8000 ron pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sigur.se imbogatesc (dar n-as spune ca se imbogatesc) domnii pe nume: nectarius care va vrajesc ca daca sunteti tenace, adica sa stati pe net pana la 3AM sa gasiti fraieri pe net carora se la vindeti la randul vostru gogosile astea o sa castigaaati multi bani! Vrei sa fi bogat sau sanatos? Mananca sanatos, dormi sanatos, munceste sanatos si nu o sa ai niciodata nevoie de produsele Forever sau banii lor. Va pup!

| nectarius a răspuns:

Of Doamne cum vă daţi cu părerea şi de fapt nu aveţi nici o tangenţă, dar ştiţi ce e ciudat, că spuneţi un adevăr: "produsele sunt foarte bune" însă se afirmă că e totul o iluzie.

Vai de voi, păcat că nu ştiţi ce minunată companie e Forever, şi cât de mulţi bani se câştigă. Eu însumi şi sponsorii mei suntem un exemplu de MAXIMĂ reuşită, este o afacere atât de simplă încât oricine o poate face, dar ATENŢIE! numai oamenii cu adevărat ambiţioşi, şi care doresc cu adevărat să facă o afacere pas cu pas, nu să se afle în treabă.

Dacă sunteţi foarte curioşi aflaţi toată povestea SUCCESULUI MEU, nu din vorbe ci PE BUNE. Toată povestea mea şi a sponsorilor mei o familie de Manageri Forever, totul e pe siteul http://FiiForever.com

Restul NO COMMENT, aşa suntem noi românii dezinformaţi.
RUŞINE, RUŞINE, RUŞINE!

| Pushoc a răspuns (pentru nectarius):

Acum peste ani, aceeasi parere aveti?
As incerca, dar vreau sa aud si parerea dvs, care, din cate inteleg aceti o expreienta in acest domeniu.

| nectarius a răspuns:

Mă întorc şi zic, ce nu ştiţi nu vă mai daţi cu părerea, nu are rost! Cunoaşteţi planul de marketing al Forever, ce ştiţi voi? Cunoaşteţi firma din auzite şi gata. Din orice MLM de fapt te poţi îmbogăţi, dar mai ales din afacerea FOREVER, pentru că aici produsele de sănătate şi frumuseţe ale firmei sunt de nepreţuit.
FOREVER mi-a salvat viaţa prin consumul gelului de aloe şi a mai multor suplimente atunci când am fost bolnav.
Ce ştiţi voi? Nimic. Rămâneţi cu ce aveţi, cu părerile.
Păi uite dacă pe mine mă întreabă cineva despre o firmă sau un lucru, un fenomen şi nu ştiu mai nimic, nu pot spune o prostie, cum să spun? Dar dacă vreţi să aflaţi amănuntele despre cum am făcut eu bani ca în occident şi cum şi voi puteţi veniţi pe http://FiiForever.com şi veţi afla totul!

| camaro71 a răspuns:

Da cei cu bani