| r0xaa a întrebat:

ce pasta de dinti folositi pentru albire.sau altceva care e bun pentru albirea dintilor.stiu ca este tratament insa nu vreau sa ma duc acum si intre timp am zis sa incerc ceva acasa.problema este ca eu si beau cola si chestii care ingalbenesc dintii.si pasta de dinti pentru albire am tot incercat da mie mi se par la fel de proaste toatelaughing funda:*

Răspuns Câştigător
| Alekzandra a răspuns:

Pai sa stii ca lamaia este destul de buna dar cu ea trebuie sa te speli doar o data pe zi (adica dimineata cu lamaie si seara doar cu pasta de dinti de ex.). Albeste destul de bine.

O varianta mai este bicarbonatul dar ataca smaltul si din acest motiv nu il folosesc...

8 răspunsuri:
| lavynya1 a răspuns:

Cel mai bine este sa folosesti bicarbonat. Ajuta foarte mult si ti se vede efectul de la prima utilizare.Nu folosi in exces! o data la 2 saptamani este mai mult decat suficient. Pui pe periuta de dinti putin bicarbonat dupa ce te-ai spalat pe dinti si periezi normal ca si cum te-ai spala pe dinti.

| Asyul95 a răspuns:

E un produs ce il folosesc italienii... e pentru albire tii face albi si ti si curata! colgate nu e produs deloc bun!

| shhadow a răspuns:

Colgate White si apa de gura colgate e foarte buna pentru albirea dintilor.

| Andre13 a răspuns:

Incerca pasta de dinti I-WHITEbatting eyelashes

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Iti sugerez pasta Colgate MaxFresh cu mini granule dizolvabile, umplute cu apa de gura e foarte buna pasta asta de dinti crede-ma!

| UseR4EveR a răspuns:

Pai... orce pasta(de asta mai sumpa)si pune putina sare cand te speli happy

| lauru a răspuns:

Eu folosesc de vreo 2 ani o pasta de dinti facuta de sora mea pe baza de argila, uleiuri volatile si argint coloidal(nu il prea gasesti prin comert) care este 100% naturala si mi s-au albit destul de bine dintii(eu nu mi-am dat seama dar mi-au semnalat-o prietenii).din pacate nu iti pot da reteta ca sora mea nici mie nu mi-o da, dar poate iti dau putin sa probezi o perioada sa vezi cum e.