| superwoman a întrebat:

Ce anume pot folosi pentru albirea dintilor? Pasta de dinti cu efect de albire o folosesc deja, dar altceva? :-s multumesc=x

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există o reţetă unică pentru albirea dinţilor. Unii oameni doresc o schimbare imediată şi radicală, în timp ce alţii preferă o albire treptată, cum este cea obţinută în urma tratamentului cu o pastă de dinţi sau gel de albire. Rezultatele finale depind de culoarea naturală a dinţilor, de gradul discromiei dinţilor şi de tratamentul ales. Reţineţi că:
O deschidere a culorii dinţilor cu două sau trei nuanţe poate însemna o diferenţă semnificativă atunci când zâmbiţi.
Unele tratamente de albire pot deschide culoarea dinţilor cu nouă sau mai multe nuanţe, însă majoritatea persoanelor care îşi albesc dinţii observă diferenţa la o deschidere cu două până la şapte nuanţe.
Fiecare metodă are avantaje şi dezavantaje. Albirea cu laser şi alte metode profesionale pot obţine rezultate radicale, dar preţul este mai mare. ( sursa : www.colgate.ro) Sper sa-ti fie de folos!

4 răspunsuri:
| divinuu a răspuns:

Spala-te o data pe saptamana pe dinti cu bicarbonatwinkingmerge garantat:XMi se pare ca asta foloseste si Andreea Banica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sare. (intareste si gingiilewinking...sau daca nu ai carii. o solutie buna ar fi si bicarbonatul...

| zamy a răspuns:

Daca doresti un tratament de albire a dintilor la stomatolog, preturile variaza intre 500 RON - 1500 RON (cea mai scumpa fiind metoda ZOOM, dar si cea mai eficienta).

Totusi, poti sa economisesti multi bani, optand pentru un tratament de albire a dintilor pentru acasa (care iti vor oferi aceleasi rezultate, dar la un pret mult mai rezonabil).

Un exemplu bun ar fi: http://www.albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-advanced-vivid.html

Restul pastelor de dinti, bicarbonatul sau alte leacuri babesti nu fac altceva decat sa-ti indeparteze petele de suprafata. Tratamentele profesionale indeparteaza si petele de sub smalt!

Succes!

| Takuraa a răspuns:

Incerc un detartraj...