| tuesdayy a întrebat:

Cat costa o albire de dinti la stomatolog? Se merita? Voi ce folositi pentru un zambet cat mai alb? Am vazut pe yt diferite preparate care promit albirea, dar nu am incercat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Merita nu "Se merita". Costul? In jur de 1000 lei funtie de metoda si cabinet. Poti gasi si mai ieftin. Si, da! Vei merge, apoi, mai des daca nu-i ingrijesti de 3 ori pe zi (dupa fiecare masa).

| frunzarescu a răspuns:

Albirea la stomatolog este scumpa dar cea mai eficienta.
Dar, atentie, dintii albiti la stomatolog se vor pata mult mai repede, iar vizitele la stomatolog vor fi foarte dese (pentru albire).

| Alecsa1190 a răspuns:

Eu îmi albesc dinții acasă cu zeamă de lămâie și praf de copt. Dă rezultate dinții se albesc cu 2-3 nuanțe pe zi.Nu distruge smalțul.