Întrebare recomandată | Dollicious a întrebat:

ce pasta de dinti/tratamente/metode eficiente stiti pentru dinti mai albi?

Răspuns Câştigător
| Bibi_Bianca_1999 a răspuns:

Crest Whitestrips, varianta Classic. Funda? big grin

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un control stomatologic și acolo vei cere și aceste informații!
Pa, pa.

| Jameson a răspuns:

Spalatul zilnic pe dinti cu o pasta de dinti colgate cea mai ieftina, asa nea recomandat profesoara de biologie in clasa a 6-a. laughing

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Alex299 a răspuns:

Bicarbonat

| Wircea a răspuns (pentru Alex299):

Daca puneam eu intrebarea, cred ca dadeam funda la raspunsul asta. big grin

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Recomandata ar fi blend amed

| IFAA a răspuns:

Colgate. Dar depinde si de cat de des te speli pe dinti si de durata periajuluihappy

| carla2009carla a răspuns:

Te poti spala cu sare si bicarbonat foarte bine si foarte des dar mai mult timp nu doar de cateva ori si vei vedea ca usor usor vei avea rezultate nici macar nu trebui sa mai folosesti pasta de dinti, la mine a dat rezultate, dar periajul trebui sa dureze la fiecare spalare intre5-7 minute

| Ungur_Andrei_1995 a răspuns:

Te poti spala de 3 ori pe zi cu un colgate ca sa ai dintii mai albi.

| alinbogdannn a răspuns:

Bicarbonat de sodiu cel mai bun.Recomand cu incredere!big grin

| CookieMonster21 a răspuns:

Incearca BlendAMed. I general curata foarte bine, dar cred ca mai mult conteaza spalatul corespunzator decat marca de pasta.

| Vladdy56 a răspuns:

Nu prea sunt metode. crede-ma eu am incercat tot ce zice netul si mi-am stricat dintii. nu fa tratamente trebuie doar sa te speli pe dinti de 2-3 ori pe zi atata tot...