| anca_8880 a întrebat:

ce pot sa imi pun pe herpes la buza ca sa imi treaca urgent? ceva metode prin casa?

18 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Gaseti la farmacie plasturi speciali pentu asta.

| mona a răspuns:

Unguent aciclovir e indicat pentru herpes

| BiuL a răspuns:

Aciclovir

| anca_8880 explică (pentru BiuL):

Skinorenul e bun? mi-a zis o vecina...nu am altceva

| BiuL a răspuns (pentru anca_8880):

Ala-i medicament pentru acnee. nu stiu daca ajuta. Nici Betadine, Baneocin sau crema cu oxid de zinc nu ai? Roaga vreo ruda sa fuga la farmacie non stop, sau du-te tu.

| anca_8880 explică (pentru BiuL):

Am baneocinbig grin

| anca_8880 explică (pentru anca_8880):

Cu baneocin trece i n maxim 2 zile?crying

| Azµre a răspuns:

Aciclovir!

| LolaLollita a răspuns:

Aciclovir crema.
Plasture Compeed.

| 8mariastar a răspuns:

Du-te la farmacie si intereseaza-te

| Resurrection a răspuns:

Au la farmacie niste plasturi care te ajuta repede si nici nu se mai observa dupa un start de ruj

Răspuns utilizator avertizat
| ComatoseWine a răspuns:

Cafea concentrata pe o discheta demachianta. Aplica de cat mai multe oribig grin

| costan a răspuns:

Crema de galbenele sau pasta de dinti.

| GoldVali a răspuns:

Nu te increde in pasta de dinti. Doar Aciclovirul e bun.

| thebest7ionut7 a răspuns:

Herpesul este o boala usoara fara complicatii.Se poate trata acasa cu lecuri babesti cum ar fi:pasta de dinti; otet; scrum de tigara; frunze de varza; lingura de lemn incinsa; ness.Este bine ca herpesul sa se trateze inca de la primele semne

| RobertM3 a răspuns:

Pasta de dinti happy

| dexi a răspuns:

Un catel de usturoi rupt in doua, strins intre degete si frecat usor zona cu probleme.