| Annaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Tenul meu nu are multe imperfectiuni, dar totusi vreau putina acoperire.Corectorul il aplic mereu, dar as vrea sa stiu cam ce ar fi mai bine:

1. Corector si BB cream
sau
2. Corector si direct foarte putina pudra?

Eu as prefera partea cu pudra,pentru ca dupa ce ma dau cu BB cream tenul meu e cremos,ca sa zic asa, si trebuie sa aplic neaparat o pudra, si deja e prea mult.

Dar care e parerea voastra?

4 răspunsuri:
| Patty_8050 a răspuns:

Desi am tenul gras, folosesc BB cream de la Garnier din moment ce dimineata nu prea am mult timp sa amestec fond de ten cu crema hidratanta. E destul de okay, da un aspect mai sanatos tenului, doar ca sebumul apare rapid. Daca folosesti BB cream sa nu folosesti si crema hidratanta inainte, decat daca ai zone sensibile. Poti folosi crema hidratanta pe toata fata iarna cand tenul este mai uscat happy Si pe deasupra folosesc corector, in zonele in care trebuie. Le poti folosi pe toate trei, din moment ce ai putine imperfectiuni, foloseste corectorul doar in zonele cu probleme, BB cream (doar ca mai putina in zona T) si putina pudra pe deasupra. Iar cand folosesti pudra, apasa putin buretelul sau periuta pe piele, pentru a tine restul produselor mai okay. Ai grija sa te demachiezi cum ajungi acasa si NU PUNE MAINILE PE FATA.
Daca ti se pare ca ai tenul gras dupa o vreme, incearca sa te speli pe fata doar de 2 ori pe zi si din nou nu pune mana laughing Poti sa folosesti si masca cu argila 1 data sau de 2 ori pe saptamana big grin Ajuta foarte mult.
Anyways, m-am lungit laughing
Multa bafta.
Stay beautiful

| Annaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Patty_8050):

Multumesc muult pentru raspuns, dar problema e ca am doar 14 ani.
Daca voi folosi si corector, si bb cream, si pudra, e deja prea mult, mie sincer asa mi se pare laughing

| Patty_8050 a răspuns (pentru Annaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

Eu am 15, indata 16 big grin
Depinde de cantitate. Incearca pudra translucida daca vrei neaparat o pudra, desi nu cred ca iti trebuie. Decat daca ai de mers la o petrecere sau ceva, sau vrei sa iti reimprospatezi machiajul pe parcursul zilei. Oricum, ai grija ce folosesti, de la unele produse iti pot iesi cosuri si nu iti doresc sa ai probleme cu acneea, nu doresc nimanui laughing. Daca ai un cos, doua si cateva pete, stai calma, iti vor trece, doar nu pune mana pe ele. A, si nu folosi pasta de dinti sau chestii de genul, mai rau faci. Iar daca ai puncte albe/negre NU LE SCOATE. Iti poti face infuzie cu ceai de musetel sau apa cu sare, si dupa sa te speli (recomand gel de fata de la Gerovital, Bioderma sau simplu sapun Protex) si sa te hidratezi bine. Daca n-ai probleme cu tenul si ti se pare mult sa folosesti produsele de mai sus, atunci nu le folosi. Daca nu ai nevoie, de ce iti mai incarci tenul? Plus ca, punctele negre si albe vor trece, doar ca mai greu. Foloseste masca de argila de care ti-am zis si infuzie o data pe saptamna si gata big grin Ah, daca iti ies cosuri mari, inflamate, sub piele incearca Neopreol. E foarte buna si trec repejor, doar ca miroase a peste (contine vitamina A).
Stay beautiful (again)batting eyelashes

| RedVelvet a răspuns:

Incearca varianta cu BB cream si apoi putina pudra. Nu trebuie sa pui decat un strop de crema si un puf de pudra. Astfel, tenul nu va fi incarcat si va arata bine. Tenul se incarca de la produse aplicate in cantitati mari, nu de la numarul de produse.