| Dariana98 a întrebat:

Ce ziceti sa comand dintre perlele iluminatoare sau perle pentru bronzant de la Avon? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| glamvintage a răspuns:

Sunt foarte bune, ce-i drept! Dau un efect foarte frumos. Iti recomand sa le folosesti pe frunte deasupra fiecarui ochi, partea superioara a pometilor si barbie, desenezi un "3", practic. Eu una am zdrobit cateva perlute, pentru o culoare mai intensa, sunt foarte incantata de ele. Si cele bronzante sunt oarecum ok dar vara pentru ca sunt cam Orange... La dispozitia ta, oricand!

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde ce fel de ten ai.
Este greșit să folosești perle bronzante dacă ai tenul de culoare deschisă, și iluminatoare, dacă ai tenul de culoare închisă.
Va creea un contrast neplăcut, un aspect inestetic.
Baftă!

| anutza a răspuns:

Ti le recomand pe cele de la Oriflame sunt foarte bune, sunt reprez.

| Lacoste a răspuns:

Foloseste perlele iluminatoare, mai ales ca acum probabil nu mai esti bronzata ca vara trecuta.
Eu am perlele pentru bronzat, insa le folosesc rar si doar pentru obraz, lasa urme si se vede urat daca le folosesc pe tot tenul.

| glamvintage a răspuns:

Buna! Eu el am pe amandoua, iti recomand cele iluminatoare pentru acest sezon!
xoxo

| Dariana98 explică (pentru glamvintage):

Sunt de calitate?

| glamvintage a răspuns (pentru Dariana98):

Sunt foarte bune, ce-i drept! Dau un efect foarte frumos. Iti recomand sa le folosesti pe frunte deasupra fiecarui ochi, partea superioara a pometilor si barbie, desenezi un "3", practic. Eu una am zdrobit cateva perlute, pentru o culoare mai intensa, sunt foarte incantata de ele. Si cele bronzante sunt oarecum ok dar vara pentru ca sunt cam Orange... La dispozitia ta, oricand!

| kriss_1841 a răspuns:

Buna! iti dau o parere. cele de la avon nu sunt foarte bune, mai bine ai incerca perlele autobronzante de la oriflame, sunt mult mai bune decat cele de la avon, produsele oriflame au o calitate aparte chiar daca sunt mai scumpe, pe cand cele de la avon sunt ieftine si nu sunt prea bune + ca se consuma si foarte repede ( crede'ma ca am incercat ambele produse si de la oriflame si de la avon )...

| Dariana98 explică:

Parerile sunt pro si contra. Acum sunt chiar mai confuza.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre perlele iluminatoare de la Avon, pe care mi le-am cumparat

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| LittleBrunette a răspuns:

Buna!big hug Eu am folosit perlele pentru bronzat dar aratam ingrozitor, perlelel lasau urme, nu sunt asa bune, iti recomand sa incerci un fond de ten de la FARMASI, e doar 30 de lei si are o putere de acoperire foarte mare. Dintre perle, acum depinde de tenul tau, incearcale pe cele iluminatoare pentru ca oricum acum e iarna si nu trebuie sa fi bronzata pe fata! Sper ca te'am ajutat cat de cat :*

| AlinaBia18 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa comanzi perlele pentru bronzat. Le folosesc de mult timp si sunt multumita de ele, in plus nici nu sunt scumpe happy

| MihaelaElla8 a răspuns:

Iti recomand perlele iluminatoare de la Oriflame..sunt foarte bune.Sunt reprezentant AVON si ORIFLAME, in materie de produse de make-up iti recomand Oriflamewinking!