| iooaaand a întrebat:

Buna! Ceva pentru cosuri ce recomandati? Multumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Dragonisgaby a răspuns:

Dermatolog!
Ulei de arbore de ceai, de la Isispharma gama pentru acnee, uriage, gama Hyseac.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar medicul recomanda.

| Simpatic a răspuns:

Da, cum a mai zis cineva se recomanda un dermatolog, daca esti inca in perioada de tranzitie dintre copil si adolescent (imi scapa termenul acum) eu zic sa mai ai rabdare ca e posibil sa treaca de la sine.
Griji ne facem dupa ce trece adolescenta si inca cosurile persista, parerea mea.
Deci daca ai sub 20 de ani nici nu te pacienta, o sa te dai cu creme si desi vor da rezultate la inceput sau pe toate perioada pe care le folosesti problema de cele mai multe ori este una din interior, hormonala as zice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce zona iti apar?

| iooaaand explică (pentru anonim_4396):

Pe mijlocul obrajilor si pe frunte cele mai multe

| InOrOut a răspuns:

Se recomanda sa ai prieten sau sa nu te mai gandesti la baieti laughing

| iooaaand explică:

Uitasem sa mentionez ca am 26 de ani deci nu ma gandesc la nici un baiat? De cateva luni imi apar tot in acelasi loc si sunt foarte urate. Am incercat zineryt(sper ca am tinut minte corect) dar nimic

| zurick a răspuns (pentru iooaaand):

O rutină corectă de skincare ai?
Cât despre dermatolog, știu persoane care aveau o acnee foarte urâtă și s-a rezolvat cu ajutorul dermatologului, nu prin hocus pocus ce-i drept.

| VaseN a răspuns:

Se recomanda sa faci o vizita unui medic dermatolog! Nu te lua dupa parerile altora, s-ar putea sa regreti.