| anonim_4396 a întrebat:

Chiar e bun uleiul de ricin pentru vârfurile despicate? Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Sincer eu stiu ca uleiul de richin e pentru crestera parului si ala de masline e pentru ingrijrea...

| anca174 a răspuns:

Eu stiu ca e bun pentru cresterea parului. Pentru varfurile despicate cred ca cea mai buna e foarfeca. Eu am mai folosit cea ser de la avon pentru varfuri despicate, dar sunt sigura ca mai gasesti si la alte firme si poate chiar mai bun. Poti incerca o masca cu ulei de ricin(in special la radacini ca sa creasca parul mai repede), ulei de masline, ou si zeama de lamaine. Astfel iti faci parul mai puternic, mai stralucitor si creste mai repede poate asa nu se vor mai despica asa repede varfurile.
Daca folosesti placa de intins parul si de asta ti se despica varfurile poti incerca ceva spray pentru protectie termina.
sper ca ti-am fost de ajutor:*

| SilviaBlur a răspuns:

Este bun mai mult pentru intarirea parului. Mai e bun si pentru gene, si pentru unghii. happy Eu il folosesc de mult timp pentru gene si se vad rezultatele. Peace!