| Danielairina a întrebat:

Cine foloseste fond de ten de la Giordani Gold adaptive foundation? ce parere aveti despre el? ce nuata aveti? nuanta natural beige este inchisa sau deschisa? funda celui mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| cristina93 a răspuns:

Buna, folosescc Giordani Gold si sunt foarte multumita de el, l-am primit cadou de la cineva si dupa ce l-am incercat nu m-am mai despartit de el, acopera foarte bine imperfectiunile pieli si nici nu se cunoaste ca te-ai dat cu fond de ten. Natural beige e deschisa, eu folosesc ivory.

| cristina93 a răspuns:

BIOO fondul de ten de care ai spus tu e 70 lei iar Giordani Gold e 30 lei, deci care e mai ieftin? Oricum nu e vorba de pret cand vine vorba de ten insa eu folosesc ce mi se potrivete mie, nu il folosesc in fiecare zi ca sa imi distrug tenul si imi fac masti, folosesc creme (naturale unele) si sunt multumita de tenul meu.

| BIOO a răspuns (pentru cristina93):

happy Domnisoara, nu stiam ca te referi la fondul de ten de la Oriflame si totusi voi va bucurati ca sunt ieftine, dar cat de nocive nu stiu cat de mult va intereseaza ca sunt, nu? Nu ma mai mira de ce multa lume se plange de acnee si riduri! Eu, mi-am facut datoria de om BIO, sa va aduc la cunostinta faptul ca trebuie sa verificati cu lux de amanunt eticheta la orice produs ce-l cumparati, mai ales a celor cosmetice, deoarece voi, fiind tinere si avand tenul fragil, chimicalele isi fac imediat efectul si-si pun amprenta asupra frumusetii voastre! Nu conteaza cat de des sau rar il folositi, ci doar ca-l folositi este foarte rau! Lasati tenul sa respire in voie si aplicati ceva natural pe fata voastra! Decizia va apartine!

| BIOO a răspuns:

Salut! Si cam cate chimicale contine acest fond de ten? Cati parabeni? Nu mai folositi toate tampeniile din comert, chiar daca sunt de firma, deoarece daca nu sunt certificate BIO, va distrugeti tenul si la o varsta mai inaintata o sa simtiti pe pielea voastra urmarile negative! Incercati fondul de ten de la SANTE (este un fond de ten moale si cremos, cu pigmenti minerali pretiosi, acopera cu succes micile imperfectiuni ale fetei si confera tenului un aspect neted, luminos si plin de sanatate. Poate fi aplicat foarte usor, intr-un mod uniform, astfel incat sa nu se formeze aspectul de masca! Fetelor, incercati ca nu o sa regretati, ci o sa ma pomeniti, parol! Si plus de asta nici nu este foarte scump, comparativ cu Giordani, Versace, Dior ..si alte otravuri care va distrug frumusetea tenului si sanatatea! Dati-mi id-ul in privat si discutam mai multe si de unde puteti procura acest fond de ten, chiar si alte cosmetice mult mai ieftin! Succes si sanatate!

| ninina a răspuns:

Chiar daca este de firma, e ca un dusman pentru tenul nostru ca si celelalte fonduri de ten... fetelor va inteleg pe cuvant!laughing eu nu am cosuri dar folosesc fondul de ten pentru a arata putin mai bronzat si perfect. cel mai bun e cel cu apa termala fonduriile de ten inclus Giordani contine parfum ( de ce credeti ca miroase frumos?)acel parfumul irita pielea in timp, am si eu giordani, lux etc si nu ma pot abtine sa nu le folosesc... dar gandul care ma macina e sa nu par batrana in viitor sau cu cosuri si stiti vorba aceea cine te place cu adevarat te place pentru ceea ce esti! pass! toata viata o sa folositi fondurii de ten?! nu prea cred asa ca folositi fondul de ten pe la 40-50 de ani:d