| AndreeaBanana a întrebat:

Buna cine imi poate zice ce sampon este bun pentru cresterea parului. Sa nu fie prea scump de exemplu 40 de lei.

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Nu exista. Decat uleiul de ricin face asta...

| MihaelaDart a răspuns:

La 40 lei... slabe sanse sa gasesti ceva prin farmacii, stiam ca sunt tratamente fiole de la Vichy la 100 lei, desi nu cunosc efectele de dupa.
Pentru crestere iti poti face tratamente cu ulei de masline si ricin.

| Adina77 a răspuns:

Am auzit ca Revalid il revitalizeaza.
La fel de bun este uleiul de ricin,scrie pe prospect cum sa faci,insa garantat,stiu o persoana care a incercat,sa te clatesti cu ceai de radacina de brusture,insa timp indelungat,cam o luna.
Vreau sa-ti spun ca ulterior,am vazut-o,cu parul prins in coada,dar cu ciufi noi,razleti si mici, cum ieseau din coada.Tin minte ca m-a pufnit si rasul.
Greu, dar sigur eficient.

| Adrianetc a răspuns:

Tot sampoanele cauzeaza caderea parului avand in vedere chimicalele pe care le au, mananca fructe si legume, mananca sanatos si deobiecei sunt mici sticlutze naturale pentru a avea parul mai des dar se utilizeaza cand te tunzi 1.

| KaramiCa a răspuns:

Vrei neaparat sampon? big grin sa stii ca este ulei de ricin.Foarte bun pentru cresterea parului. eu am incercat.e bun si pentru unghii...si daca intr`adevar vrei sampon, intreaba la o farmacie.e pana in 40 de lei

| thephantomrider a răspuns:

Nivea Long Repair este in jur de 10 -15 lei maxim. E foarte bun. Nu stiu exact daca intr-adevar iti face parul sa creasca mai repede dar, din proprie experienta, il face sa arate super. Si, ca sa fiu sincera, am auzit de la unii si altii ca mi-a crescut parul (desi nu e tocmai ce vreau eu acum lol) deci chiar merge zic eu. Eu il folosesc cu balsam. Sper sa te ajute! happy