| Alexandra374 a întrebat:

cine si-a mai decolorat parul acasa si si-a distrus parul?

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Eu Am avut o tentativa de a ma vopsii cenusiu..de obicei imi ies toate nebuniile dar tura asta a fost un dezastru.L-am decolorat si a iesit un galben pui.Aratam extrem de amuzant..Plus ca parul avea o textura gumoasa si si rupea extrem de rapid.nu puteam sa umblu cu culoarea aceea in cap si am mers si mi0am luat vopsea cenusie..am aplicato si a iesit un blond extrem de urat...parul era la fel de distrus..Si ca si ultima solutie sa salvez ce a mai ramas din par am mers la farmacie si mi-am bagat doua flacoane de violet de gentiana..am stat asa o vara intreaga cu parul de un mov intens superb. Oricum eu nu plang dupa par si merg pe ideea ca parul creste si nu e o drama o tunsoare urata.Dar nu te sfatuiesc sa faci asta acasa si nici la unele saloane dubioase. Daca ma mai apuca isteria blondului sau decoloratului clar o sa dau si 10 milioane la salon.

| Alexandra374 explică (pentru Rocsid):

Si eu mergeam pe aceeasi deviza, parul e par, creste altul, il mai tunzi, se regenereaza, cade, creste altul in loc si tot asa, mi-am facut toate prostiile la par, am avut varfuri blonde, roscate, suvite, am fost vopsita ciocolatiu, apoi vreo 2 ani negru, apoi m-am decolorat pentru aluna, apoi nu mi-a placut si am bagat negru din nou o vreme, si acum am bagat decolorant in el cu kg ca sa iasa blond, intr-adevar a iesit dar a trebuit sa imi fac o tunsoare de tot rasul, arata ca o matura se rupe si cade, iar acum a cam intrat frica in mine, m-am bazat mereu ca avand o ''claie'' are de unde cadea, dar acum fiind scurt si se rupe usor cam tremur